Російський рубль впав у п'ятницю до найнижчого рівня з березня 2022 року, після того, як російський президент Путін заявив, що Росія завдала удару по Україні новою гіперзвуковою балістичною ракетою середньої дальності.
Ще одним ударом для курсу рубля стало те, що в четвер Сполучені Штати оголосили санкції проти російського кредитора "Газпромбанк", який використовується для проведення міжнародних платежів Москви за енергоносії, пише AFP.
Професор Московської вищої школи економіки Євгена Коган вважає, що існує значний ризик того, що ослаблення рубля продовжиться. "Основна причина - це санкції проти "Газпромбанку", який є хребтом для роботи експортерів", - наводять AFP та Reuters його дописThe main reason is sanctions against Gazprombank, which was a backbone bank for exporters.", повідомляють .
Курс рубля впав по відношенню до долара до 102 і продовжував падати в п'ятницю.
Німецький економіст Яніс Клюге наводить статистику російського центробанку і зазначає, що курс рубля до юаня та євро залишився стабільним.
Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, цього тижня перевищив позначку 100 по відношенню до долара США вперше з жовтня 2023 року на тлі побоювань щодо подальшої ескалації протистояння Росії із Заходом.
Рубль падає з початку вторгнення України в Курську область Росії 6 серпня і відтоді втратив приблизно 20% у ціні до долара, виходячи з даних LSEG.
Через західні санкції, введені 12 червня, Московська біржа та її кліринговий агент Національний розрахунковий центр призупинили будь-які операції з доларами і євро.
Центральний банк встановлює свій офіційний курс долара, використовуючи дані позабіржової торгівлі банків. Це робить обмінний курс більш непрозорим і нестабільним. Центробанк встановив курс рубля на рівні 100,68 за долар.
В статті використано інформацію Reuters, AFP.