Експерт у галузі розвідки написав книжку про плани Росії щодо зриву американських виборів
Малкольм Нанс вкрай стурбований тим, що може статися під час підрахунку голосів американських виборців 8 листопада.
За словами Нанса, який 33 роки пропрацював в сфері боротьби з тероризмом і розвідки, у нього є вагомі докази того, що Росія намагається втрутитися в хід американських виборів, щоб допомогти республіканцеві Дональду Трампу і нашкодити демократу Гілларі Клінтон.
Як зазначає експерт, кілька приватних компаній знайшли в кібератаках проти Демократичної партії слід російських хакерів.
За його словами, аналогічні сліди були виявлені при кібератаці на українські електростанції і німецький парламент. Свої докази Нанс викладає в опублікованій минулого тижня книжці «Змова про злом Америки» (The Plot to Hack America).
Минулої п’ятниці Міністерство внутрішньої безпеки та директор з питань національної розвідки опублікували спільну заяву, в якій звинуватили Росію в кібератаках на американські політичні організації.
Федеральні органи влади також вважають, що російські хакери стояли за атаками на підрядника виборчих органів Флориди, які могли привести до витоку особистих даних виборців з цього штату.
За словами Нанса, російська військова розвідка також здійснила кібератаки на бази даних про виборців в Іллінойсі та Аризоні.
При цьому він боїться не того, що російські агенти спробують зламати окремі машини для голосування, а того, що кібер-махінації на рівні штатів дискредитують результати виборів у цілому.
«Набагато легше створити хаос в день виборів, в кінці дня, в якому-небудь з спірних штатів, на кшталт Флориди, Огайо або Пенсільванії, про які Трамп говорив, що там його можуть обійти нечесним шляхом», – вважає експерт.
Для цього знадобиться лише проникнути в комп'ютер, на якому підраховуються результати за штатом, і «прибрати кілька цифр з однієї колонки, переставивши їх в іншу, а потім назад 5 хвилин по тому, щоб люди зрозуміли, що був злом», – пояснює Нанс.
На початку цього тижня президент Володимир Путін відкинув ці звинувачення, кажучи, що втручання в американські вибори не було б в інтересах Росії. Він сказав, що американські органи влади повинні звертати більшу увагу на зміст електронної пошти, замість того, хто викрав і виявив її.
Також Трамп повторно запитував, чому Гілларі Клінтон та інші особи кажуть, що за атаками стоїть Росія, і дуже позитивно висловився про Путіна як сильного лідера.
І до якого результату призведе втручання Росії в американські вибори?
«Це створить хаос у всьому виборчому процесі і дасть однієї зі сторін можливість заявити, що вибори недійсні і треба провести їх заново, – каже він. – А це може в дослівному сенсі викликати конституційну кризу в США, якщо не громадянську непокору і насильство».
Нанс спростовує підозри, що він звинувачує Росію в підтримці Трампа з політичних причин.
«Це не партійна справа. Хтось, а саме іноземна розвідка за вказівкою колишнього директора КДБ, намагається зламати американську виборчу систему, вперше за 240 років», – зазначає він.
Експерт із зовнішньої політики з інституту Брукінґса Томас Райт заявив в інтерв’ю «Голосу Америки», що Трамп і Путін мають подібні погляди на світ, оскільки Трамп виступає проти НАТО та інших військових альянсів в Європі і Азії і неодноразово шанобливо висловлювався про авторитарні режими.
Дивіться також: Як волонтери з української діаспори США допомагають Україні
Your browser doesn’t support HTML5