Військова організація шести пострадянських держав, в якій домінує Росія, оголосила початок того, що названо миротворчою операцією в Казахстані, де влада намагається придушити антиурядові протести.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня звернувся по допомогу до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), коли протести в деяких місцях переросли в сутички із застосуванням зброї.
В ОДКБ входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан.
Протести в кількох місцевостях Казахстану, зокрема у найбільшому місті країни Алмати, спалахнули три дні тому через обурення різким зростанням цін на пальне, але згодом переросли у вияв незадоволення правлячою елітою.
Дивіться також: У Білому домі відкинули закиди про причетність США до заворушень у Казахстані - The New York Times пише про незручний для Путіна час
Державне казахстанське телебачення повідомило 6 січня, що в Алмати загинули 13 службовців поліції, а також як сказано «були ліквідовані» десятки учасників заворушень.
Президент Токаєв заявив про перегляд цін і послав уряд у відставку, але проголосив, що в Казахстані діють, за його словами навчені за кордоном терористичні банди, які захоплюють урядові будівлі і зброю.
Кореспонденти агентства Reuters в Алмати повідомляють, що не раз чули стрілянину впродовж ночі і зранку 6 січня.
Надходили повідомлення про розграбовані крамниці і підпалені в тому місті адміністративні будівлі.
Інтернет і телефонний зв’язок у Казахстані працює з перебоями, а в деяких місцевостях відсутній взагалі.
81-річний правитель Казахстану Нурсултан Назабраєв понад два роки тому пішов з президентської посади, але залишається ключовою постаттю в країні - найбільшої за територією та обсягами економіки в Середній Азії.
Дивіться також: Як США та Європа намагаються стримати Росію від подальшої агресії – головне про дипломатичні процеси. Відео
Your browser doesn’t support HTML5