Замінити американське фінансування України неможливо — Салліван

Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі у середу, 14 лютого 2024 року.

Попри те, що союзники США активізувалися і взяли на себе значну частину допомоги Україні, замінити американське фінансування буде неможливо. Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі у середу, 14 лютого.

Прогалина, яка утвориться, не може бути повністю заповнена іншими союзниками та партнерами.

“Нам потрібно дивитися правді в очі: Сполучені Штати надавали значну частину допомоги, і прогалина, яка утвориться, не може бути повністю заповнена іншими союзниками та партнерами”, — заявив посадовець і додав: “Щоб надати деякі можливості, які є у США, але яких немає в інших країнах, нам потрібні повноваження на їх виділення та ресурси, щоб ми могли поповнити власні запаси. Отже, якщо зібрати все до купи, то замінити фінансування США просто неможливо”.

Салліван нагадав, що президент Байден особисто закликав спікера Палати представників винести законопроєкт на голосування якнайшвидше.

“Ми знаємо, що якщо це голосування дійде до Палати представників, воно пройде на основі переважної більшості голосів обох партій, як це було в Сенаті”, — запевнив радник з питань нацбезпеки.

Раніше у середу спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не планує найближчим часом провести голосування щодо пакета міжнародної допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Дивіться також: Республіканці у Палаті представників назвали умови, за яких розглянуть законопроєкт про 60$ млрд Україні
Якщо припинити фінансування, міркує радник, українці продовжуватимуть боротися, але воюватимуть з менш сильних позицій.

Салліван зауважив, що Сполучені Штати не можуть більше чекати, і наголосив, що кожен день затримки дорого коштує народу України та інтересам національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Якщо припинити фінансування, міркує радник, українці продовжуватимуть боротися, але воюватимуть з менш сильних позицій.

“Ставки стають вищими. Ціна бездіяльності також зростає з кожним днем, особливо в Україні. Ми все частіше отримуємо повідомлення про те, що українські війська на передовій встановлюють [максимально допустимі — ред.] норми використання боєприпасів. Боєприпаси закінчуються, а російські сили продовжують атакувати як з землі, так і з повітря, намагаючись виснажити українську протиповітряну оборону, над розвитком і наповненням якої ми так багато працювали протягом останніх двох років”, — сказав Салліван.

За рішенням США зараз спостерігає увесь світ — як союзники, так і вороги, зазначив радник Білого дому і запевнив, що адміністрація Байдена зробить усе можливе, щоб провести законопроєкт про додаткове фінансування у Палаті представників.

“Ми знаємо з історії, що якщо не протистояти диктаторам, вони продовжуватимуть, і наслідки цього будуть серйозними для національної безпеки США, для наших союзників по НАТО та для людей у всьому світі,” — заявив він.

Речниця Білого дому Карін Жан Пʼєр на цьому ж брифінгу звинуватила республіканців, які протистоять законопроєкту про допомогу Україні, що вони стають на бік Путіна.

Дивіться також: "Вони стають на бік Путіна". Білий дім про республіканців, які виступають проти законопроєкту щодо допомоги Україні

Салліван заявив, що Сенат США, ухваливши законопроєкт про додаткове фінансування України 13 лютого, вжив важливих заходів для просування інтересів національної безпеки Америки.

Ця угода дозволить підтримати народ України, який разом із союзниками захищає свою свободу та незалежність, зазначив Салліван, вона забезпечить Ізраїль необхідним для захисту від угруповання ХАМАС та інших терористичних загроз, укріпить довгострокову стратегічну позицію США в критично важливому Азійсько-Тихоокеанському регіоні, надасть ресурси для військ США на Близькому Сході, які протистоять бойовикам ІДІЛ, а також американським силам, які захищають міжнародну торгівлю в Червоному морі від постійних нападів хуситів.

Крім того, за словами представника Білого дому, законопроєкт про додаткове фінансування дозволить виділити гуманітарну допомогу людям, які постраждали від конфліктів у всьому світі, включаючи мільйони українців, вимушено переміщених через жорстоке вторгнення Росії.

Салліван наголосив, що угода про національну безпеку — це важливі інвестиції в оборонну промислову базу США, яка забезпечує робочі місця по всій країні.

“Інвестиції, передбачені цим законопроєктом, дозволять нам зміцнити наші власні внутрішні виробничі потужності, відродити нашу промислову базу для підводних човнів і підвищити нашу бойову готовність”, — заявив посадовець.

Дивіться також:

Your browser doesn’t support HTML5

Негайно винести на голосування - Байден закликав схвалити допомогу Україні. Відео