Санкції та експортні обмеження мають більший вплив, ніж уявляв собі ппрезидент Росії Володимир Путін, сказав бізнесменам в Європі заступник міністра фінансів США Браян Нельсон.
У своєму виступі перед представниками Американської торгової палати Австрії в неділю Нельсон наголосив на ролі приватного сектору у втіленні санкцій та експортних обмежень. Він навів чотири свідчення ефективності санкцій, які міжнародна спільнота запроваджує проти путінського режиму через війну в Україні.
- Росія минулого року зареєструвала другий за величиною дефіцит бюджету у повоєнній історії, і масштабний бюджетний дефіцит реєстрували в першій половині цього року.
- Частково завдяки обмеженню ціни [на нафту] та санкціям, бюджетні надходження Росії від нафти та газу - найважливіше джерело надходжень для російського бюджету - впали на 40% в січні і лютому, порівняно з минулим роком.
- Росія витратила більше 35 мільярдів Національного фонду добробуту лише в грудні, щоб покрити дефіцит.
- Санкції значно погіршили стан військово-промислового комплексу Росії і канали оборонних поставок. Вони спричинили відставання промисловості і збільшили непевність макроекономічного прогнозу. Росія втратила більше 9000 одиниць обладнання на полі бою і має проблеми з їхньою заміною через санкції.
Посадовець також відзначив, що Кремль наказав розвідці шукати шляхи обходу санкцій.
Нагадаємо, в інтерв'ю Голосу Америки минулого тижня голова НБУ Андрій Пишний також висловив переконання, що санкції проти Росії працюють, і Росія вже у наступні шість місяців буде змушена вдатись до токсичної емісії – передвісника краху економіки.
Дивіться також: Звіт CSIS пояснює, як Росії вдається долати вплив санкцій на її оборонну промисловість