Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо 19 осіб, 14 організацій і одного літака у Білорусі, причетних до підтримки російської війни проти України.
Підсанкційні особи, за повідомленням Мінфіну США, причетні до “виробництва військових ресурсів, транспортування товарів до Росії, ухилення від санкцій … та отримання доходів для білоруських олігархів із найближчого оточення Олександра Лукашенка”.
У повідомленні Мінфіну США мовиться, що Лукашенко проміняв автономію своєї країни на власну фінансову й політичну вигоду або вигоду для своїх друзів.
“В час, коли минув ще один рік у Білорусі під правлінням Лукашенка, відверто корумповані, дестабілізуючі та антидемократичні дії режиму — разом із його постійною підтримкою незаконного вторгнення Росії в Україну — ще більше відвернули Білорусь від світової спільноти”, — заявив в.о. помічника міністерки фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Бредлі Сміт.
Під санкції США потрапили такі компанії та особи:
- “Лабораторія адиктивних технологій”, відома також як “Лазерні прилади та технології”, та директор Юрій Чивель;
- “Рухсервомотор”, директор Олександр Жарський та менеджер Сергій Сидорук;
- “Ялюртех” та пов’язаний з компанією Олексій Яворський;
- “Діскомс” та її директор Аркадій Діменштейн;
- “МОТ” та комерційна директорка компанії, українка Вікторія Саврук;
- “Гросвєр груп” та пов’язаний з компанією Сергій Котьонок;
- “Точная механіка” та директор Олександр Лещенко;
- Авіакомпанія “Рада” (вантажні перевезення) та директори росіянин Дмитро Іщенко та білорус Іван Нарейко;
- Авіакомпанія “Рубістар” (вантажні перевезення) та директор Євген Міхолап;
- Авіакомпанія “Белканто”;
- Логістичні компанії “Русекспедиція” та “Влате Логістик” та їх власники: білоруси Олег Герасим, Олег Барабанов, Дмитро Замулєвич, Євген Крохотін, а також росіяни Володимир Аркадьєв та Олег Петров;
- Виробник артилерійських боєприпасів - завод “Легмаш” та директор Владислав Павленко;
- Виробник дронів “Безпілотні вертольоти” (UAVHeli) та директор Володимир Чудаков;
- Літак у власності уряду Білорусі Boeing 767-32K(ER), який входить до авіапарку президента Лукашенка.
Уряд США внаслідок цих санкцій забороняє будь-які транзакції з цими особами та компаніями, їхнє майно та фінанси у власності чи під контролем США блокуються, під санкції також потрапляють компанії, які їм належать. Особи, які з ними співпрацюватимуть, можуть також потрапити під обмеження.
Державний департамент США також запровадив візові обмеження щодо “19 посадовців режиму та їхніх поплічників за їхню участь у підриві демократії в Білорусі”.
2020 року цього дня у Білорусі пройшли вибори президента, які більшість країн західного світу визнали “фальсифікованими”. Це спричинило масові протести в країні.
Держдеп США у четверту річницю виборів закликав владу Білорусі “негайно та безумовно звільнити майже 1400 політичних в’язнів, яких утримують в білоруських в’язницях”.
“Ми продовжуємо розглядати наші варіанти, зокрема додаткові санкції, щоб притягнути до відповідальності тих, хто сприяє придушенню режимом Лукашенка демократії в Білорусі. Ми також продовжуватимемо вживати суттєвих заходів, щоб викрити та перекрити потік важливої підтримки та компонентів через Білорусь, які підживлюють неспровоковану війну Росії проти України”, - мовиться у заяві Державного департаменту США.
“Ми підтверджуємо, що санкції, про які ми оголосили, є скоординованими багатосторонніми зусиллями з підвищення відповідальності режиму Лукашенка”, - заявили у відомстві.
“В сукупності ці дії свідчать про незмінну солідарність міжнародної спільноти з білоруським народом у його боротьбі за вільну, демократичну та суверенну Білорусь”, - повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.
Крім США, санкції щодо Білорусі запровадили також Британія, країни ЄС, Канада.
Читате також:
Дивіться також: Помилування німця в Білорусі підживлює припущення про обмін в’язнями між Заходом та Москвою і Мінськом