США розслідують інформацію про порушення західних нафтових санкцій щодо Росії компаніями із 30 країн світу.
Кораблі цих країн підозрюються у порушенні санкцій, спрямованих на обмеження доходів Москви від продажу нафти, повідомляє агенція Reuters з посиланням на власні джерела, що ознайомилися із документами Мінфіну США.
Міністерство фінансів США наразі не коментує цю інформацію та зобов’язується забезпечити дотримання ліміту цін і скоротити ресурси Росії для її війни проти України, повідомив речник відомства.
Дивіться також: США: Санкції змусили Кремль обирати - продавати нафту зі знижкою, чи витрачати кошти на "тіньовий флот"Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати впевнені, що обмеження ціни на російську нафту, встановлене "Групою семи", працює і допомагає скоротити доходи Москви та стабілізувати енергетичні ринки.
"Група двадцяти", Європейський Союз і Австралія в грудні минулого року запровадили обмеження на експорт російської сирої нафти морем у 60 доларів за барель. Він забороняє західним компаніям надавати такі послуги як транспортування, страхування та фінансування нафти, що продається понад обмеження.
Обмеження ціни спричинило зміни на світових ринках, свідчить Reuters, оскільки Китай та Індія купують російську нафту, часто зі знижкою. Велика частина цієї нафти традиційно йшла до Європи та інших ринків.
Дивіться також: США ввели санкції проти "тіньового нафтового флоту" Росії Дивіться також: Українці хочуть обмежити надходження Росії від продажу нафти – аналітики про рішення уряду заблокувати російські порти