Санкції, введені останнім часом адміністрацією Дональда Трампа проти Ірану і Венесуели, могли допомогти російським нафтовим експортерам за рахунок зростання попиту на російську нафту. Про це йдеться у матеріалі інформаційної агенції Bloomberg.
За даними агенції, російські нафтові компанії отримали додатковий дохід у розмірі не менше 905 мільйонів доларів в період з листопада минулого року по липень нинішнього року. Розрахунок базується на різниці у вартості нафти марки Urals і еталонної світової марки Brent за останні п'ять років. Зараз ці сорти нафти майже зрівнялися у ціні.
США оголосили про санкції проти Венесуели у кінці січня, а у травні ввели повне нафтове ембарго проти Ірану. У результаті цього заходу на світових ринках виник дефіцит важкої сирої нафти, аналогічної тій, яка видобувається в Росії, хоча вона, як вважається, і більш низької якості.
Додатково нещодавно президент США спеціальним указом заборонив американським компаніям вести бізнес з урядом Мадуро у Венесуелі. США вважають законним лідером країни суперника Мадуро - Хуана Гуайдо. На тлі нових заходів США спрямованих проти уряду Мадуро у п'ятницю ЗМІ повідомили, що китайська енергетична компанія CNPC відмовилась від планів цього місяця завантажити на свої кораблі майже 5 мільйонів баррелів нафти з Венесуели.
За даними Федеральної митної служби РФ, у першому півріччі поточного року загальна виручка Росії від експорту нафти склала 58,5 млрд доларів. Водночас, доходи минулого року досягали 129 мільярдів доларів, зазначає Bloomberg.
Днями впливовий сенатор-демократ Кріс Мерфі розкритикував політику адміністрації США щодо Венесуели.
Дивіться також: Психологи із США і України розпочали спільний проект
Your browser doesn’t support HTML5