Збройні сили США високоточним ударом в Сирїі вбили лідера ІДІЛ Абу Юсіфа. Про це повідомило Центральне командування США у пʼятницю, 20 грудня.
Згідно з повідомленням на сторінці Центрального командування в мережі Х, напередодні, 19 грудня, сили США завдали авіаудару по ватажку ІДІЛу в сирійській провінції Дайр аз-Заур.
Унаслідок удару було вбито двох бойовиків ІДІЛу, в тому числі лідера ІДІЛу Абу Юсіфа, відомого як Махмуд.
"Цей авіаудар є частиною постійного зобов’язання Центрального командування разом із партнерами в регіоні підривати та послаблювати зусилля терористів щодо планування, організації та проведення атак проти цивільних осіб і військового персоналу зі США, проти наших союзників і партнерів у всьому регіоні та поза його межами", - зазначають в повідомленні.
У Центральному командуванні зазначили, що удар був завданий в районі, який раніше контролювався сирійським режимом і росіянами.
У повідомленні наголошують, що Сполучені Штати, працюючи з союзниками та партнерами в регіоні, не дозволять ІДІЛ скористатися поточною ситуацією в Сирії та відновити свої сили.
"ІДІЛ має намір визволити з-під варти понад 8000 бойовиків ІДІЛ, які зараз утримуються в установах у Сирії. Ми будемо агресивно атакувати цих лідерів і бойовиків, зокрема тих, хто намагається проводити операції за межами Сирії", – заявив генерал Майкл Курілла, командувач Центральним командуванням США.
Як пише видання Politico, американські посадовці намагаються запобігти новому "жахливому сценарію" в Сирії: великій втечі терористів із в'язниць. Наразі тисячі бойовиків угруповання "Ісламська держава" залишаються в тимчасових в'язницях під наглядом курдських сил, які обмежені в озброєнні.
Тож тепер повномасштабне повернення ІДІЛ, зазначає Politico, може залежати від того, чи зможуть США та група союзників запобігти їхній втечі.
Як повідомляв Голос Америки, американські дипломати та військові посадовці активізували свою роботу з групами, що змагаються за визначення нового курсу для Сирії, а також із сусідами Сирії, намагаючись переконатися, що на заміну скинутому режиму колишнього президента Башара Асада не прийде більш нестабільне і небезпечне майбутнє.
Зокрема, генерал Майкл Курілла зустрічався в Аммані з генерал-майором Юсефом Аль-Хунайті, головою Об’єднаного комітету начальників штабів Йорданії.
Згідно з даними США, Курілла пообіцяв Йорданії підтримку США, якщо ситуація в Сирії погіршиться.
Водночас як повідомляв Голос Америки, Росія сподівається зберегти військову присутність у Сирії за допомогою Туреччини.
Зокрема, російські державні ЗМІ почали називати сирійців, які повалили режим Асада “повстанцями”, а не “терористами”, що, ймовірно, свідчить про прагнення Москви дипломатично взаємодіяти з новою владою в Сирії.
“Очевидно, що це серйозний удар для російської політики в регіоні, і це особисте приниження президента Путіна, — розповів в інтерв'ю Голосу Америки представник Ради з міжнародних відносин Томас Грем. — 2015 року Путін відправив війська до Сирії, щоб врятувати Асада від повстанців. Минуло менше ніж 10 років, і Росія нічого не змогла чи не захотіла зробити, щоб запобігти падінню режиму”.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5