Сенат США повертається до роботи у вівторок, щоб розпочати розгляд пакету допомоги, що включає 61 мільярд доларів для України.
Законопроєкти, які Палата представників Конгресу США схвалила 20 квітня, тепер в об'єднаному пакеті надійшли на розгляд до Сенату.
Крім допомоги Україні, пакет також включає 26 мільярдів допомоги Ізраїлю, 8 мільярдів доларів на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також положення, що передбачають нові санкції проти Росії, Китаю та Ірану, а також надають повноваження президенту США використати заморожені російські активи на користь Україні.
Залежно від результатів процедурних та сигнальних голосувань в Сенаті, сенатори зможуть розглянути законопроєкт по суті вже у вівторок або в середу цього тижня.
Хоча строки голосування точно невідомі, результат передбачуваний, зазначає видання The Hill, вказуючи на загальну підтримку допомоги Україні серед сенаторів.
Лідери від обох партій в Сенаті підтримали законопроєкт. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що затвердження пакета допомоги вже на "фінішній прямій".
"Нашим друзям в Україні, нашим союзникам в НАТО, нашим союзникам в Ізраїлі та цивільним у всьому світі, які потребують допомоги: будьте впевнені, Америка надасть її знову", - запевнив Шумер.
Терміновим назвав ухвалення цього законопроєкту лідер меншості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл.
"Завдання, яке стоїть перед нами, є терміновим. Знову настала черга Сенату творити історію", - йдеться в заяві сенатора Макконнелла.
В лютому Сенат вже затверджував подібний пакет про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки обсягом 95 мільярдів доларів, який включав допомогу Україні. Тоді 70 сенаторів проголосували "за" і 29 - "проти".
Президент США Джо Байден закликав законодавців швидко затвердити пакет допомоги. Президент США також пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському надати "значні нові пакети допомоги у сфері безпеки" після схвалення законопроєкту".
22 квітня Байден у телефонній розмові із президентом України Володимиром Зеленським запевнив, що “його адміністрація швидко надасть значні нові пакети допомоги у сфері безпеки для задоволення термінових потреб України на полі бою та ППО, щойно Сенат ухвалить законопроєкт про національну безпеку і президент підпише його як закон”.
Дивіться також: МВФ про допомогу США у вигляді позики: боргова стійкість - умова для виділення коштів