Сенатський комітет з питань розвідки заявив у п'ятницю про початок двопартійного розслідування з приводу кібервтручання Росії у вибори у США.
Ми проведемо розслідування оперативно і доберемося до правдиЗаява
Законодавці серед іншого розглянуть "розвіддані щодо зв'язків Росії та осіб пов'язаних із політичними кампаніями".
"Комітет до кінця пройде шлях, яким його поведе розслідування. Ми проведемо розслідування оперативно і доберемося до правди. При нагоді, Комітет проводитиме відкриті слухання з метою інформування громадськості про перебіг розслідування. Водночас переважна частина роботи вестиметься за зачиненими дверима, бо ми відповідально ставимося до нашого забов'язання захищати джерела та методи", - йдеться у заяві поширеній комітетом.
Раніше сенатор-демократ Тім Кейн, колишній кандидат у віце-президенти США від Демократичної партії натякав, що сподівається, що Сенатське розслідування щодо обставин російського втручання у вибори у США завершиться імічментом Трампа, подібно до того, як розслідування законодавцями обставин Вотерґейту призвело до відставки президента США Ричарда Ніксона у 1974 році.
Головою Сенатського комітету з питань розвідки є республіканець Ричард Бурр (Richard Burr), віце-головою - сенатор-демократ Марк Ворнер.
Бурр у своєму Twitter вітав Трампа з обранням президентом та писав, що "нетерпляче чекає нагоди разом працювати над розбудовою майбутнього для дітей на онуків".
Він також вітав рішення Трампа призначити головою Дирекції національної розвідки США колишнього сенатора-республіканця Дена Коутса.
Натомість Ворнер відкрито критикував Трампа за його позицію з приводу висновків американської розвідки про втручання у вибори у США на його боці.
"Незгода новообраного президента США з розвідкою підриває безпеку нашої країни", - твітував Ворнер 11-го січня.
При цьому Ворнер також вітав висунення Дена Коутса на посаду Директора національної розвідки США.
Дивіться також: Найцікавіші моменти прес-конференції Дональда Трампа
Your browser doesn’t support HTML5