Сенатори відкинули чотири законопроекти, в тому числі імміграційний план Трампа
Сенат США відхилив усі пропозиції, чотири пропозиції щодо імміграції після тижня дебатів, присвячених проблемі юридичного статусу молодих іммігрантів, які з 5 березня можуть опинитися під загрозою депортації.
Схвалення Сенату не отримали дві двопартійні пропозиції, що надають молодим іммігрантам шлях до громадянства і передбачають посилення охорони кордонів, проект масштабної імміграційної реформи президента Дональда Трампа і план боротьби з містами, які не співпрацюють з федеральними імміграційними органами.
Найменше голосів набрав план Трампа – всього 39 із 100.
«Я розчарований тим, що нам сьогодні не вдалося знайти рішення, але це не означає, що наша робота закінчена», – написав у «Твіттері» республіканець Корі Ґарднер.
«Я дуже стурбований долею "мрійників" по всій країні, яких тепер чекає невизначене майбутнє», – написав у «Твіттері» демократ Кріс Кунс, використовуючи термін, який іноді вживають стосовно іммігрантів, нелегально ввезених в країну батьками.
Раніше майже 800 000 «мрійників» були захищені від депортації в рамках Програми відстрочених дій для дітей-іммігрантів (DACA), яка дозволяла їм працювати і вчитися в США.
Торік Трамп скасував цю програму – її дія закінчиться 5 березня.
Голосування в Сенаті пройшло після словесної баталії між Білим домом і групою законодавців від обох партій, які підтримували компромісний план, що, як вважалося, мав найбільші шанси бути прийнятим.
У заяві Білого дому стверджувалося, що цей план «лише породить потік нових нелегальних іммігрантів» і буде «підривати безпеку американських сімей», «послаблюючи охорону кордонів і підриваючи існуючі імміграційні закони».
Законопроект, поданий за підтримки 16 сенаторів від обох партій, передбачав шлях до громадянства для «мрійників», збільшення фінансування прикордонної охорони на 25 мільярдів доларів і зосередження зусиль імміграційних органів на злочинцях, загрозах для національної безпеки і тих, хто незаконно в’їде в країну, починаючи з липня.
Дивіться також: Ілон Маск запускає на орбіту найбільшу та найпотужнішу ракету Falcon Heavy
Your browser doesn’t support HTML5