Сенатори пропонують законодавчо закріпити санкції проти Росії
Сенатори США від обох партій дають зрозуміти, що підтримують внесення положення про посилення санкцій проти Росії в законопроект про економічні санкції проти Ірану в зв'язку з програмою Тегерана щодо розробки балістичних ракет.
У середу Сенат проголосував за продовження обговорення законопроекту про санкції проти Ірану.
Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що підтримує ініціативу про внесення положення про санкції проти Росії в остаточний варіант законопроекту.
Голова комітету Сенату з міжнародних відносин Роберт Коркер, який вніс законопроект щодо Ірану, і голова комітету з банківської діяльності Майк Крейпо працюють над досягненням угоди з провідними демократами.
«Відчувається серйозне роздратування, пов'язане з тим, що Росія втрутилася в наші вибори, а відповіді на це, фактично, так і не було», - заявив сенатор Джон Корнин, другий за рангом республіканець у верхній палаті Конгресу.
Такий крок свідчить про те, що в Конгресі є сили, які хочуть перешкодити зусиллям президента Дональда Трампа щодо поліпшення відносин з Москвою.
Передбачається, що санкції проти Росії повинні покарати Москву за її дії в Україні та Сирії.
Крейпо і сенатор-демократ Шеррод Браун пропонують законодавчо закріпити і посилити існуючі санкції, зафіксовані в указах президента і стосуються російських енергетичних проектів і кредитного фінансування. Вони також пропонують ввести нові санкції щодо таких сфер російської економіки, як гірничодобувна і металообробна промисловість, а також залізничний сектор.
Представник Макконнелла Дейвід Попп припустив, що голосування щодо поправок про антиросійські санкції і заключне голосування щодо законопроекту відбудеться наступного тижня.
Положення, які визначають Ірану, дозволять Трампу вводити економічні санкції проти компаній і фізичних осіб, які свідомо надають Ірану матеріальну підтримку в його програмі випробувань балістичних ракет і терористичної діяльності.
Дивіться також: Сенатори вимагали у директорів розвідки США інформацію про наявність втручання президента у розслідування щодо Росії
Your browser doesn’t support HTML5