Дії Москви щодо України відіграють вирішальну роль у долі газопроводу "Північний потік – 2", - заявила заступниця державного секретаря США Венді Шерман.
"На наш погляд, дуже важко уявити, що газопроводом розпочнеться постачання газу або що його буде введено в експлуатацію, якщо Росія відновить свою агресію проти України", – заявила журналістам Шерман після засідання Ради Росія-НАТО в Брюсселі.
За її словами, газопровід, який поки що не введений в експлуатацію, підриває енергетичну та національну безпеку "значної частини євроатлантичної спільноти".
Шерман також сказала, що Росія не принесла "нічого нового" під час зустрічі з представниками НАТО, але не відкинула ідею проведення подальших дискусій.
"Я думаю, що сьогодні всі союзники голосно і чітко донесли до Росії, що дуже складно вести діалог і докладати дипломатичні зусилля, що сприяють успіху, коли у вас зосереджено 100,000 військовослужбовців, ведуться навчання з бойовими стрільбами, пропаганда, дезінформація та інші зусилля", - додала Шерман.
Дивіться також: Генсек НАТО розповів про суттєві розбіжності між Альянсом та Москвою, реакцію Альянсу на подальшу агресію проти УкраїниЗа словами Шерман, якщо Росія хоче досягти вирішення ситуації біли українських кордонів дипломатичним шляхом, то їй слід вжити заходів щодо деескалації. "І я дуже сподіваюся, що вона це зробить, бо інакше наслідки для неї будуть дуже серйозними", – зазначила високопосадовиця.
Раніше "Голос Америки" повідомляв, що після засідання Ради Росія-НАТО заступник міністра закордонних справ Росії Грушко вчергове відзначив, що отримання гарантій нерозширення Альянсу є наріжною позицією Москви.
Також раніше російська делегація заявляла, що Росія не має наміру атакувати Україну, а маневри неподалік її кордонів - це реакція на військову співпрацю Заходу із Україною.
У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки"
Дивіться також: Головне про реакцію Вашингтона на переговорний процес у Європі
Your browser doesn’t support HTML5