Автоколона з гуманітарною допомогою увійшла в сирійську Східну Гуту

У заблокований район доставлено продовольство і медикаменти



ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомили в понеділок, що автоколона з гуманітарною допомогою в понеділок увійшла до заблокованого сирійського району Східна Гута.

Сирійська делегація МКЧХ повідомила, що колона, до складу якої увійшли 46 вантажних автомобілів, доставила продовольство для 27 500 людей, а також медикаменти. У той же час в ООН повідомили, що «багато предметів медичного призначення, необхідні для порятунку життя людей, завантажити не вдалося».

Гуманітарні організації раніше скаржилися, що деякі їхні вантажі в Сирії не пропускалися.

Автоколона в понеділок стала першою, пропущеною в Східну Гуту майже за три тижні.

Поки вантажівки проїжджали в заблокований район представник Червоного Хреста Павло Кшісек сказав: «Неначе ведемо перегони з часом».

Рада Безпеки ООН зажадала встановити 30-денне перемир'я на всій території Сирії для доставки допомоги мирним мешканцям, включаючи 400 тисяч людей в Східній Гуті. Після ухвалення цієї резолюції пройшло більше тижня, але ніяких серйозних ознак того, що вона дотримується, немає.

Росія, яка підтримує президента Сирії Башара Асада, запровадила щоденну п'ятигодинну «гуманітарну паузу» і поряд з сирійським урядом звинувачує повстанців в тому, що вони перешкоджають виходу цивільних осіб з передмістя Дамаска.

Повстанці відкидають ці звинувачення, заявляючи, що проурядова сторона продовжує завдавати ударів по Східній Гуті. За їхніми словами, люди бояться того, що з ними може статися, якщо вони покинуть територію, яку опозиція утримувала чотири роки.

Асад: наступ продовжиться

Британська правозахисна організація заявила в понеділок, що урядові війська повернули під свій контроль третину території Східної Гути. В результаті повітряних ударів, артилерійського вогню і ракетних атак, які тривали останні два тижні, загинули близько 700 мирних мешканців.

Президент Сирії Башар Асад пообіцяв у неділю, що його війська продовжать наступ, незважаючи на критику лідерів США і Великобританії, які заявили, що його дії призвели до гуманітарної катастрофи.

«Операція проти тероризму повинна тривати, але в той же час у мирних мешканців буде можливість [покинути зону бойових дій]», - заявив Асад журналістам. Його виступ транслювався по державному телебаченню.

«Суперечності між перемир'ям і бойовими діями немає», - сказав він.

Асад називає «терористами» повстанців, які намагаються його скинути.

Реакція США і Великобританії

У неділю президент США Дональд Трамп і британський прем'єр-міністр Тереза Мей висловили єдину думку про те, що Росія і Сирія несуть відповідальність за «несамовиті людські страждання» в Східній Гуті. Про це повідомили в апараті прем'єр-міністра Великобританії.

Як повідомляється, лідери двох країн в ході телефонної розмови обговорили «жахливу гуманітарну ситуацію» поблизу сирійської столиці.

«Вони погодилися один з одним в тому, що мова йде про гуманітарну катастрофу і що основну відповідальність за несамовиті людські страждання несуть сирійський режим і Росія, як головний прихильник режиму», - повідомили в апараті Мей.

Дивіться також: Служба та життя іммігрантів в американській армії

Your browser doesn’t support HTML5

Служба та життя іммігрантів в американській армії. Відео