Питання слідства США стосовно можливого втручання Росії до виборів 2016 року а також зв'язків передвиборчої кампанії Трампа з росіянами опинились в центрі сенатських слухань з затвердження на посаду нового міністра юстиції США.
Під час слухань 15 січня в комітеті юстиції Сенату США, Вільям Барр, кандидат на посаду міністра юстиції, якого запропонував Дональд Трамп, запевнив, що не буде втручатись до розслідування, яке веде спецпрокурор США Роберт Мюллер.
Про це Барр заявив, відповідаючи на питання сенаторки Даян Фейнстін, яка є старшим представником Демократичної партії в Комітеті юстиції. Фейнстін запитала, чи зобов'язується Барр не втручатись до розслідування Мюллера.
Фейнстін: Ви зобов'язуєтесь не втручатись до кола питань, які розслідує Роберт Мюллер?
Барр: Так, коло питань розслідування спецпрокурора обумовлено статутом і нормативними актами і я забезпечу дотримання цього.
Фейнстін: Чи збов'язуєтесь Ви надавати пану Мюллеру необхідні ресурси, кошти та час для завершення розслідування?
Барр: Так.
Минулого року Барр видав інформаційний лист, яким поділився з юристами Трампа і де йшлося про "фатальне непорозуміння" в слідстві Мюллера.
Тепер в окремому листі до голови комітету юстиції Сенату США Ліндсі Грема, Барр наголосив, що в минулорічному листі викладено виключно його власну точку зору.
Незважаючи на те, що Барр висловив підтримку слідству Мюллера, двоє сенаторів від Демократичної партії – членів Комітету юстиції Сенату США, запропонували, щоб Вільям Барр самоусунувся від нагляду за слідством, яке веде спецпрокурор США Роберт Мюллер.
Спілкуючись з пресою перед слуханнями сенатор-демократ Ричард Блументаль наголосив, що Барр має самоусунутись від нагляду за слідством, якщо він не "розвіє повністю точку зору, висловлену в його інформаційному листі, що президент не може відповідати за перешкоджання правосуддю". Сенаторка Камала Гарріс в коментарі CNN також висловила переконання, що Барр має самоусунутись.
Дивіться також: Трамп: "Я ніколи не працював на росіян"
Your browser doesn’t support HTML5