Словацький прем’єр-міністр Ігор Матович запропонував партнерам в урядовій коаліції, що він відмовиться від посади голови уряду, аби покласти край політичний кризі, яка постала через його рішення закупити російську вакцину від коронавірусу.
Матовіч сказав, що стане міністром фінансів, у той час як уряд очолить його однопартієць Едуард Геґер - чинний міністр.
Словаччина, сусідня з Україною держава з населенням 5,5 мільйона, потерпає від чергової хвилі пандемії COVID-19 і скаржиться на брак вакцин.
Але коли Ігор Матовіч 1 березня розпорядився купити російську вакцину, то інші партії урядової коаліції висловили обурення зокрема тим, що вони назвали одностороннім і неузгодженим рішенням прем'єр-міністра.
Дивіться також: В ЄС хочуть більше вакцин для європейців на тлі нової хвилі COVID-19 і повільної вакцинації
Словаччина вже отримала першу партію - 200 тисяч доз вакцини Спутнік V, але ще не використовувала її, очікуючи на результати перевірок.
Деякі політики в Словаччині закидали Матовичу, що його домовленість з Росією ставить під сумнів позицію країни в ЄС і в НАТО.
Прем’єр також був змушений просити пробачення в України через обурення його жартом в інтерв’ю словацькому радіо, що за вакцину він пообіцяв Росії «закарпатську Україну».
Досі російську вакцину від коронавірусу в ЄС використовує лише Угорщина, уряд якої також здійснює щеплення громадян вакциною китайського виробництва.
Європейське агентство лікарських засобів ще лише почало розгляд російської вакцини Спутнік V у березні на тлі заяв з Брюсселя, що ЄС має достатньо інших вже замовлених вакцин.
Зараз на ринку ЄС офіційно дозволено використання чотирьох вакцин від коронавірусу: Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna, Vaxzevria (Oxford/AstraZeneca) і Janssen (Johnson & Johnson).
Європейське агентство лікарських засобів зараз розглядає подання на дозвіл для використання ще трьох вакцин від коронавірусу: CureVac AG, Novavax CZ AS, а також російської Спутнік V.
У США тепер дозволи на використання мають вакцини від коронавірусу: Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson&Johnson, а вакцина AstraZeneca лише нещодавно провела додаткові випробування у США для подання на дозвіл до Федерального управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів.
Дивіться також: Лікування Ковід-19: як працює препарат з антитілами? Відео
Your browser doesn’t support HTML5