Під час брифінгу для преси у понеділок речниця Білого Дому Джен Псакі повідомила, що адміністрація президента США Джо Байдена стежить за ситуацією в Україні.
"Ми занепокоєні, як я казала раніше. Але впродовж вихідних ми, звісно, стежили за зростаючою агресією російських військ на кордоні. Держсекретар Блінкен і міністр Остін цього тижня у Брюсселі будуть зустрічатися із партнерами по НАТО, і це, я переконана, буде темою дискусій. Ми також лишаємося в контакті із українськими посадовцями різного рівня, але я поки не забігатиму наперед щодо деталей переговорів", - повідомила Псакі.
Your browser doesn’t support HTML5
На уточнююче питання журналістів про можливі кроки у відповідь з боку Байдена посадовиця відповіла: "Ми давно казали: будуть певні видимі наслідки, і такі, що побачити не можна. Я не буду давати вам меню наших опцій. Коли ми будемо готові їх анонсувати, ми це зробимо, і поділимося деталями з вами усіма".
У четвер Псакі заявила, що США обговорюють з союзниками в НАТО зростання напруженості у регіоні східної Європи, спричинене порушеннями режиму припинення вогню на Донбасі, а також пересуваннями російських військ на кордоні з Україною. "Росія зараз має більше військ на кордоні з Україною, ніж будь-коли з 2014 року. Лише за цей тиждень загинули п’ять українських військових. Усі ті ознаки глибоко турбують", - сказала вона.
Your browser doesn’t support HTML5
Як Голос Америки повідомляв раніше, з 13 по 15 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен приєднається до очільника Пентагону Ллойда Остіна під час зустрічей в Брюсселі. Серед питань, які Блінкен планує обговорити, буде нарощування Росією військових сил на кордоні з Україною, ситуація в Ірані та Афганістані, повідомив посадовець відомства пресі.
Крім того, "загострення Російською Федерацією безпекової ситуації вздовж українсько-російського кордону та в тимчасово окупованому Криму" у Брюсселі обговорять генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 квітня.
Попри повідомлення про накопичення Росією сил на кордоні з Україною Кремль заперечує, що її дії становлять загрозу для безпеки в регіоні.
Дивіться також: Експерти про реальні перспективи членства України в НАТО. Відео
Your browser doesn’t support HTML5