Дії Росії, ймовірно, мають на меті залякати Київ, надіслати сигнал США, стати основою для окремих вторгнень в Україну, - глава ЦРУ

Військові навчання українських ЗС неподалік анексованого Росією Криму, 14 квітня. Фото прес-служби Збройних сил України

Накопичення російських сил у незаконно анексованому Криму та на Донбасі можуть призвести до можливого військового вторгнення, заявив директор ЦРУ Вільям Бернз під час слухання "Світові загрози" у комітеті із розвідки Сенату США.

На запитання сенатора-республіканця Роя Бланта про мотиви Володимира Путіна в ескалації ситуації на Донбасі, Бернз заявив: "Думаю, очевидно, російське стягування сил у Криму та уздовж кордону Донбасу становлять серйозне занепокоєння. Накопичування сил досягло моменту, коли воно, серед іншого, може стати основою для окремих військових вторгнень".

Your browser doesn’t support HTML5

Директор ЦРУ: "Російське стягування сил у Криму та уздовж кордону Донбасу становлять серйозне занепокоєння". Відео

Бернз також додав, що з його досвіду (зокрема, він був послом США в Росії у 2005-2008 роках), не варто "недооцінювати те, як президент Путін і російська влада можуть використовувати свою силу". Й маневри Москви поблизу України можуть також бути спрямовані водночас на "спроби залякати українську владу й відправити сигнал Сполученим Штатам".

Військові навчання української армії неподалік анексованого Росією Криму, 14 квітня. Фото прес-служби Збройних сил України

Через це, сказав директор ЦРУ, американські розвідувальні управління та посадовці беруть активну участь у зустрічах із союзниками: "Ми ділимось інформацією та поділяємо занепокоєння... Частково, це була мета дзвінка президента Байдена президенту Путіну - заявити дуже чітко про серйозність нашого занепокоєння".

Директор Розвідувального управління Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, генерал-лейтенант Скотт Беррієр озвучив схожі побоювання, додавши, що Росія знаходиться у положенні, коли вона має кілька варіантів дій, зокрема, може здійснити "точкову атаку" ("limited objective attack" - англ.) у "будь-який момент". "Ми не знаємо (їхнього) наміру зараз", - підкреслив він.

Більше деталей представники розвідувальних управлінь пообіцяли надати сенаторам на закритому для громадськості слуханні, що відбулось після відкритого засідання.

Дивіться також: «Піхота, танкові батальйони, літаки», - США озвучили оцінки накопичення військ РФ на кордоні з Україною та в Криму

Як Голос Америки повідомляв раніше, на тлі посилення напруженості на сході України та стягуванні військових сил Росії поблизу українських кордонів та у Криму, у вівторок президент Джо Байден провів телефонну розмову із Володимиром Путіним, де, серед іншого, наголосив на підтримці України.

А держсекретар Ентоні Блінкен на зустрічі у Брюсселі із главою МЗС України Дмитром Кулебою запевнив у "непохитній підтримці" суверенітету та територіальної цілісності України з боку США.

Дивіться також: Підсумки термінового засідання комітету НАТО-Україна у Брюсселі. Відео

Your browser doesn’t support HTML5

Підсумки термінового засідання комітету НАТО-Україна у Брюсселі. Відео