«Ми рішуче підтримуємо заклик президента Порошенко підписати угоду про виведення важких озброєнь калібром менше 100 міліметрів зі східних областей України і закликаємо всі сторони якнайскоріше укласти цю угоду», - заявив заступник прес-секретаря Державного департаменту США Марк Тонер на брифінгу 30 липня.
«Ми вітаємо вжиті Україною останні кроки щодо забезпечення оборони Маріуполя та стабілізації ситуації в Широкиному, відзначаючи активні зусилля України, спрямовані на реалізацію Мінських домовленостей», - продовжував представник зовнішньополітичного відомства США.
Він знову закликав Росію і підтримуваних нею сепаратистів «припинити агресію і виконати умови Мінських домовленостей, які передбачають, зокрема, повне припинення вогню, забезпечення безперешкодного доступу спеціальної спостережної місії ОБСЄ, виведення іноземних військ і військової техніки, передачу кордону під контроль уряду України і звільнення всіх заручників».
Відповідаючи на питання про майбутні зустрічі держсекретаря Керрі з главою МЗС РФ Лавровим, Тонер зазначив, що глави зовнішньополітичних відомств США та РФ зустрінуться в Досі в серпні. За його словами, серед тем, які будуть порушені в ході зустрічі, - конфлікт у Сирії і ситуація в Україні.
Заступник прес-секретаря Держдепартаменту прокоментував розширення санкцій проти Росії у зв'язку з діями Москви в Україні, які включають низку осіб і компаній. Марк Тонер підкреслив, що цей крок зроблено з метою забезпечення ефективності діючих санкцій.
«Фактично ми зміцнюємо існуючий режим санкцій, оскільки без такого роду заходів, спрямованих на підтримку ефективності цих санкцій, їх ефективність може з часом знизитися, - зазначив Тонер. - Юридичні та фізичні особи, які підпадають під санкції, можуть знайти способи діяти в обхід обмежень».
Представник Держдепартаменту пояснив, що санкції пов'язані з виконанням умов Мінських домовленостей. «Як тільки Мінські домовленості будуть повністю виконані, ми можемо почати обговорення поступового скасування санкцій», - уточнив Марк Тонер.
Дивіться також: Конгресмен Кінзінґер: українцям потрібні «Джавеліни»
Your browser doesn’t support HTML5