Прокуратура у Швеції закрила справу за звинуваченнями у зґвалтуванні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який багато років уникав видачі до Швеції, переховуючись у лондонському посольстві Еквадору.
Тепер Ассанж сидить у в’язниці в Британії, відбувши покарання за непокору британському суду й очікує можливої екстрадиції до Сполучених Штатів.
Для судового обвинувачення немає достатньо твердих доказів... Ключовим чинником у цьому рішенні був час.Ева-Марі Перссон.
Британський міністр внутрішніх справ схвалив рішення про екстрадицію у червні, але адвокати 48-річного австралійця подали оскарження, і остаточне рішення про його долю розглядатиме суд у Лондоні в лютому 2020 р.
У США проти Джуліана Ассанжа висунули понад півтора десятка обвинувачень, пов’язаних з викраденням та оприлюдненням інформації з американських державних комп'ютерних систем, і йому загрожує багаторічне ув’язнення.
Організація WikiLeaks 2010 року оприлюднила сотні тисяч документів, переважно американських звітів про військові операції в Афганістані та Іраку, а також конфіденційне листування американських дипломатів.
Дивіться також: Нові звинувачення США проти Ассанжа і дискусії щодо принципів свободи преси
2016 року через вебсайт WikiLeaks були оприлюднені викрадені електронні листи керівника виборчого штабу Гілларі Клінтон, Джона Подести.
Подеста стверджував, що за викраденням стояли пов’язані з російським урядом сили, які намагалися впливати на результати президентських виборів у США, на яких переміг Дональд Трамп.
Джуліан Ассанж та його прихильники заявляють, що WikiLeaks - це засіб масової інформації, і тому перебуває під захистом законів, які гарантують свободу преси й журналістської діяльності.
Справа у Швеції була порушена 2010 року за низкою звинувачень, і її неодноразово призупиняли й заново відкривали.
“Після всебічного вивчення того, що стало відомим з попереднього розслідування, я дійшла висновку, що для судового обвинувачення немає достатньо твердих доказів. Минуло 9 років. Ключовим чинником у цьому рішенні був час”, - сказала заступниця головного прокурора Швеції Ева-Марі Перссон.
Ассанж відкидав звинувачення у сексуальному насильстві у Швеції і завжди наполягав, що шведське розслідування було частиною планів видачі його до Америки.
Дивіться також: Жорстоке ставлення до тварин відтепер кримінальний злочин у США
Your browser doesn’t support HTML5