Життя більше не є нормальним у Таїланді, де минулого тижня помер на 88-му році життя король Пуміпон Адульядет. Він правив країною 70 років і був для більшості населення єдиним правителем, якого воно коли-небудь знало.
Уряд встановив рік обов’язкової жалоби за покійним монархом, і поки більшість світу дивується цьому явищу, а деякі організації з прав людини засуджують такий наказ, багато громадян Таїланду сприймають жалобу як закономірний і виправданий процес – ніби вони втратили члена сім’ї, повідомляє CNN.
Майже всі таїландці носять чорне, офіційний колір річного періоду жалоби. Магазини також продають в основному одяг похмурих кольорів, навіть манекени в торговельних центрах загорнуті в чорне. Барвисті елементи зникли повністю або перенесені у відділи розпродажів.
Колоритний район червоних ліхтарів майже порожній. Готелі просять гостей «проявляти повагу» до тайського народу за протоколом жалоби і носити одяг похмурих кольорів. У Бангкоку, відомому своїм насиченим нічним життям, у барах і ресторанах припинили подавати алкогольні напої.
За наказом контрольованого військовими уряду, який захопив владу в 2014 році після перевороту, всі телевізійні канали повинні в основному працювати над матеріалами, присвяченими королю та його життю – допоки не буде повідомлено інакше.
Після розпорядження уряду утримуватися від «розваг» у період жалоби, спортивні заходи – в тому числі футбольні матчі – скасовуються на 30 днів.
І для більшості тайців все це здається цілком природним. Коли було оголошено звістку про смерть короля, багато громадян відкрито ридало. Одна жінка не могла стримати сліз, відповідаючи на запитання журналіста CNN у прямому ефірі:
«Ми втратили нашого батька сьогодні, – говорила вона. – Він батько... що хотів зробити все найкраще для своїх дітей».
Поволі державні установи відновлюють свою роботу. Таїландці повертаються на роботу і в школу, банки знову відкриті. Туристи продовжують досліджувати пам'ятки Бангкока. Порядок речей майже повернувся в звичне русло. Тільки для тайського народу життя без улюбленого короля вже ніколи не буде таким, як раніше, підсумовує CNN.
Дивіться також: Українська громада штату Вашингтон - нащадки політичних емігрантів
Your browser doesn’t support HTML5