Обезголовлене тіло британського лікаря, який співпрацював з Червоним Хрестом і, ймовірно, був викрадений бойовиками чотири місяці тому, було виявлено біля дороги на південному заході Пакистану.
Поліція в Кветті, столиці провінції Белуджистан, повідомила, що при тілі була виявлена записка, в якій говорилося, що відповідальність за вбивство бере на себе пакистанське відділення Талібану. Лікар був убитий тому, що за нього не був заплачений викуп, вказувалося в записці.
Представники Червоного Хреста повідомили, що 60-річний Халіл Расджед Дейл близько року керував однією з медичних програм цієї організації в Кветті. 5 січня він був викрадений, коли повертався додому після роботи. Особистості викрадачів не встановлені.
Дейл співпрацював з Червоним Хрестом протягом багатьох років. До Пакистану він працював в Сомалі, Афганістані та Іраку.
Генеральний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Ів Даккор засудив «варварський акт», сказавши, що всі співробітники МКЧХ і британського Червоного Хреста «поділяють горе й обурення сім'ї та друзів Халіла».
Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ назвав вбивство «бездушним і жорстоким актом» проти людини, яка допомагала народу Пакистану. За його словами, Лондон невпинно працював над звільненням Дейла.
Уряд Пакистану також засудив вбивство і пообіцяв «притягнути до відповідальності винних у цьому жахливому злочині».
Втім у неділю американський безпілотник знищив чотирьох бойовиків в племінній області Пакистану Північний Вазиристан.
Операція була проведена на тлі спроб представників США зміцнити дипломатичні відносини з Ісламабадом. Вони серйозно погіршилися після атаки військ коаліції на території Пакистану в листопаді минулого року, в результаті якої були помилково вбиті 24 пакистанських військовослужбовців.
Після цього, Пакистан перекрив наземні маршрути постачання міжнародного контингенту в Афганістані і зажадав, щоб США припинили атаки безпілотників, аргументуючи це тим, що вони є контрпродуктивними, оскільки призводять до загибелі мирного населення, посилюють антиамериканські настрої і порушують суверенітет країни.
Зі свого боку, Вашингтон заявляє, що удари дронів грають важливу роль у боротьбі з аль-Кайдою і Талібаном.