Монтічелло – це музей-садиба третього американського президента Томаса Джефферсона, улюбленим хобі якого було садівництво.
Відвідувачі маєтку Томаса Джефферсона часто дивуються, дізнаючись про те, що третій американський президент був заповзятим садівником і городником.
Екскурсовод говорить:
«Джефферсон був фермером, науковцем, ландшафтним дизайнером. Він доклав багато зусиль для розвитку сільського господарства».
Джефферсон успадкував цю землю в молодому віці і майже негайно розпочав там будівництво своєї резиденції. Проект і план будинку, як також квітники, фруктовий сад і виноградники, він розробив сам.
В обов’язки Пітера Гетча входить догляд за трьохсотметровим городом, який започаткував президент. Він каже:
«Це було щось на зразок лабораторії для Томаса Джефферсона. Сюди привозилися нові й незвичні рослини з усього світу. Джефферсон особисто задокументував висадження трьохсот сортів овочів і 170 сортів фруктів».
Свої спостереження про насіння, яке він колекціонував, Джефферсон записував у спеціальну книгу. Ці нотатки робилися з 1766 до 1824 роки, каже Пітер Гетч:
«Що Джефферсон робив, він садив усі ці рослини, що прибували з тропіків Америки чи Африки. Цікаво, чи є людина, яка вирощувала б стільки різних речей в одному місці до того як це став робити Джефферсон у Монтічелло».
Пітер Гатч бачить своє завдання в тому, щоб зберегти спадщину президента і водночас поповнити цю унікальну колекцію:
«Моя робота полягає у тому, щоби знайти старий сорт городини, той самий вид, який вирощував Джефферсон, але посадити його так, щоби люди могли побачити важливий аспект світогляду Джефферсона, його садівничу точку зору».
Подружжя з Денвера каже, що у Монтічелло відкрили для себе багато цікавого про Томаса Джефферсона:
«Я чітко уявляю його тут. Він був дуже скрупульозний і методичний, навіть коли експериментував».
«Думаю, він знав щось, задовго до нас», – додає її чоловік.
«Не сумніваюсь, що ми можемо чомусь навчитися з його спадщини. А городникам скажу, що це досить поважний город. Він, виглядає, знав що робить», – підкреслює жінка.
Головна порада Джефферсона, кажуть у музеї-садибі – не боятися і експериментувати, як це робив сам пан Президент.