На початку тижня ми запитали наших глядачів, Чи підтримують вони запровадження податку на розкіш?
Ідея запровадити такий податок голосно залунала в Україні із наближенням виборів. Цим податком урядовці пропонують обкласти великі квартири і будинки, а також автівки з великим об’ємом двигуна.
У Кабміні податок на багатство називають інструментом скорочення дефіциту бюджету та вирівнювання майнової і соціальної нерівності. Іншим здається, що податок не торкнеться найбагатших верств населення.
В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяли участь 778 осіб. Їх голоси розподілились наступним чином:
Так - 74%
Ні - 19%
Не знаю - 6%
Про щирість авторів ідеї запровадити податок на розкіш в Україні говорили і на сторінці Голосу Америки на сайті Facebook, а також у мережі мікроблогів Twitter.
Наприклад, Олександр Портнов з Таліну вважає, що податок на розкіш "стане ще одною маніпулятивною технологією перед виборами". А користувачка Facebook Зоя Стадник, хоч і свахлює ідею оподатковувати розкоші, переконана, що "механізм визначення поняття "розкіш" буде вироблятися протягомі багатьох років". На її думку, в теперішніх умовах "це просто гвалт на пустому місці".
@chastime ні, бо цей податок не розповсюдиться на найбагатших, а ляже тягарем на тих, хто тільки вирвася із бідності. Така вже ця країна :'(
— Віталій Кічкірук (@kichkiruk_v) April 15, 2012
Деякі користувачі соціальних мереж не приховують обурення соціальною нерівністю, яка існує в Україні, хоча і не висловлюються ні за, ні проти ідеї "податку на розкіш".
@chastime Тех кто живёт в роскоши когда голодают люди и дети -надо вешать и конфисковывать всё в пользу бедных детей и одиноких матерей.
— David Zalimanovskiy (@Zalimanovskiy) April 15, 2012
Інші вважають, що перелік необхідних Україні законів не обмежується податком на розкіш.
@chastime Якщо це початок люстрацii то всi украiнцi будуть ЗА.
— Александр Белик (@aleksandrBelik) April 15, 2012
Нагадуємо, що ваші коментарі висловлені на Facebook чи Twitter сторінках Української служби Голосу Америки, можуть бути процитовані в ефірі Час-Time у неділю.