Що заважає боротьбі з торгівлею людьми в Україні, пояснив представник Міжнародної Організації з Міграції

На фото: будівля Верхвоної ради України

На тлі пандемії Міжнародна Організація з Міграції побачила збільшення кількості випадків торгівлі людьми в Україні у 2020-му році. Про це голова Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні Ан Нгуєн заявив у ході віртуальної події організованої Державним департаментом США та Агенством США з міжнародного розвитку, яка відбулась у середу. Нгуєн вказав, що факторами, які впливають на ситуацію із торгівлею людьми в Україні є конфлікт на Сході країни, економічна ситуація, та ін.

Коли я запитав громадські організації та інших діячів, які брали участь, як виглядають жертви, то отримав очікуваний опис молодої 18-річної дівчини, яка стала жертвою сексуальної експлуатації. Що ж, це випадок, але не так виглядає більшість випадків, які ми нині спостерігаємо

"У 2013-му році, перед конфліктом, ми ідентифікували 936 жертв торгівлі людьми. Після старту конфлікту у 2014-му, ця цифра дещо зменшилася, і у 2015-му році вона зменшилась на 17% через перенесення уваги на ключові потреби, а вже у 2016-му році мало місце динамічне зростання на 64%. Це показало, що вплив кризи мав певну затримку. Після цього цифри зростали у середньому на 5% у наступні 3 роки і сягнули понад 1300 випадків у 2019-му. На жаль у 2020-му році показники знову помітно зросли на 25% через пандемію COVID-19", - відзначив Нгуєн.

Голова МОМ в Україні назвав ключовим викликом у боротьбі з торгівлею людьми у країні брак розуміння та стереотипи щодо торгівлі людьми.

"Це може звучати банально, але якщо невідомо, що шукати, то і знайти це не вийде. Пригадується спілкування з учасниками робочої групи (protection cluster - англ.). Коли я запитав громадські організації та інших діячів, які брали участь, як виглядають жертви, то отримав очікуваний опис молодої 18-річної дівчини, яка стала жертвою сексуальної експлуатації. Що ж, це випадок, але не так виглядає більшість випадків, які ми нині спостерігаємо. Тож нам необхідно допомогти змінити уявлення [щодо того, хто є жертвами торгівлі людьми] та переконатись, що у нас є відповідні дані, які дозволяють нам ідентифікувати жертв та потенційних жертв", - сказав Нгуєн.

У 2019-му році 68% постраждалих від торгівлі людьми виявлених МОМ становили чоловіки, а провідною формою експлуатації була примусова праця (93.3%)

За даними МОМ, у 2019-му році в Україні організацією було виявлено 1345 осіб постраждалих від торгівлі людьми. При цьому, провідною формою експлуатації названо примусову працю (93,3%), за якою слідує сексуальна експлуатація (5,6%). 68% постраждалих від торгівлі людьми виявлених МОМ становили чоловіки.

За даними МОМ, в Україні жертв примусової праці у 2019-му році експлуатували на будівництві (57%), у виробництві (17%), у сільському господарстві (16,5%), сфері послуг (8,5%).

Звіт Державного департаменту США про торгівлю людьми, який стосується 2019-го року, відзначав, що уряд України не цілком виконує мінімальні стандарти щодо ліквідації торгівлі людьми, однак докладає значних зусиль для вирішення цієї проблеми.

У своїх коментарях Нгуєн відзначив, що Україна має досить жваві механізми реагування на торгівлю людьми і відзначив, що міжнародні організації зможуть бути найбільш ефективними, якщо долучатимуться до вже наявних зусиль, а не створюватимуть паралельні механізми.

Доповідь Держдепу щодо України, яка доступна на сайті Посольства США в Україні, відзначає, що міжнародні організації продовжували ідентифікувати набагато більше жертв торгівлі людьми, ніж уряд України. На думку упорядників доповіді, це вказує на те, що зусилля держави щодо ідентифікації жертв торгівлі людьми є неадекватними.

Серед проблем в Україні звіт вказує на те, що суди повільно розглядали справи щодо торгівлі людьми.

Доповідь відзначає, що було винесено багато умовних покарань, що, ймовірно, посилювалося корупцією, в результаті чого більшість засуджених торговців людьми уникли ув'язнення.

Доповідь вказує на надходження повідомлень про причетність до торгівлі людьми державних чиновників, включно з посадовцями поліції з протидії торгівлі людьми.

Серед позитивних явищ називається те, що активізувались розслідування щодо торгівлі людьми, більш ніж удвічі збільшилась кількості засуджених злочинців.

У лютому у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми у розробці якого брали участь представники МВС та Національної поліції.

Як відзначає сайт МВС, прийняття відповідного закону дозволить посилити кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та привести Кримінальний кодекс України у відповідність до міжнародного законодавства

Дивіться також: Дослідження вказують, що інтенсивні фізичні вправи, такі як безконтактний бокс, поліпшують життя із хворобою Паркінсона

Your browser doesn’t support HTML5

Дослідження вказують, що інтенсивні фізичні вправи, такі як безконтактний бокс, поліпшують життя із хворобою Паркінсона. Відео