Адміністрація Трампа хоче «просування вперед» у відносинах з Росією

За словами співробітників адміністрації, президент прагне налагодити співпрацю з Росією щодо КНДР, Сирії та Ірану



Представники адміністрації США виступають на захист рішення президента Трампа прийняти запевнення російського президента Володимира Путіна, який наполягає на тому, що його країна не намагалася втручатися в президентські вибори 2016 року. Помічники Трампа підкреслили, що президент довіряє висновкам американської розвідки в питанні про російське втручання в американську політику.

Минулими вихідними Трамп і Путін провели неформальну зустріч за лаштунками саміту АТЕС у В'єтнамі. На прес-конференції в суботу Трамп сказав, що вірить висновкам американської розвідки про те, що Росія спробувала вплинути на результат виборів в США, а також заявив, що пора переключити увагу на більш важливі питання.

«Мені здається, дружній настрій Росії замість вічної боротьби з нею - актив, а не пасив для всього світу і для нашої країни, - сказав президент.

За словами Трампа, його попередник Барак Обама і держсекретар Гілларі Клінтон намагалися провести «перезавантаження» відносин з Росією, проте не досягли успіху в цьому. Представники адміністрації в недільних інтерв'ю підкреслили, що Трамп хоче співпрацювати з Росією у вирішенні міжнародних проблем.

«Дійсно, пора залишити цю тему позаду. Я думаю, президент був зосереджений на важливих питаннях, таких як КНДР і Сирія, де нам потрібно знаходити спільну мову з Росією і мати спільні цілі, і саме це зараз дійсно важливо», - зазначив міністр фінансів Стівен Мнучин.

За словами представників адміністрації, азійське турне президента присвячено, в першу чергу, світовій безпеці та боротьбі з тероризмом.

«Ця людина (президент Трамп) займає свою посаду 9 або 10 місяців. Попередня адміністрація залишила йому у спадок бардак: Північну Корею з ядерною зброєю, угоду з Іраном, безліч гарячих точок по всьому світу. І він намагається поліпшити становище - і коли працює тут, в своєму кабінеті, і під час цих поїздок по світу», - заявила радник президента Келліенн Конвей.

Однак колишній директор ЦРУ Джон Бреннан і колишній директор Національної розвідки Джеймс Клеппер в неділю заявили CNN, що президент Трамп дозволяє російському і китайському лідерам маніпулювати собою, і що для безпеки США було б згубно вважати, що Росія буде діяти в інтересах решти світу.

В аналогічному ключі висловився і високопоставлений сенатор-республіканець Джон Маккейн, в суботу розкритикував Трампа за спробу налагодити співпрацю з Путіним в сирійському питанні. За словами Маккейна, Москва - головна перешкода на шляху до політичного вирішення сирійської проблеми, оскільки вона підтримує діючий «кровожерливий» режим.