Газета Washington Post у неділю ввечері оприлюднила запис телефонної розмови, у якій президент США Дональд Трамп вимагав від посадовців у штаті Джорджія, щоб вони переглянули результати виборів.
Я лише хочу знайти 11 780 голосів...
У тій розмові Трамп наполягав, що насправді у тому штаті переміг він, а не його суперник, новообраний президент Джо Байден.
«Отже, дивіться. Я хочу лише таке. Я лише хочу знайти 11 780 голосів, що на один більше, ніж ми маємо. Бо у штаті перемогли ми», - сказав Трамп секретарю штату республіканцю Бреду Раффенсперґеру - чільному посадовцю Джорджії, який відповідає за проведення виборів.
Усі 50 штатів вже офіційно схвалили результати голосування після того, як у деяких місцевостях розглядали оскарження і перераховували бюлетені.
Навіть якби результати виборів у штаті Джорджія переглянули, Байден все одно мав би більше, ніж мінімально потрібних 270 голосів вибірників, щоб стати президентом.
Остаточні результати дали Байдену 306, а Трампу 232 голоси Колегії вибірників, що були затверджені на засіданні 14 грудня.
6 січня Конгрес має затвердити наслідки виборів, і представник Демократичної партії Джо Байден перебере обов’язки президента на церемонії інавгурації 20 січня.
Понад десять сенаторів від Республіканської партії напередодні заявили, що не голосуватимуть за затвердження, але передбачають, що це не стане на перешкоді затвердження, бо кілька інших сенаторів - республіканців вже заявили, що голосуватимуть за, а в Палаті представників законотворці від Демократичної партії мають більшість голосів.
Зухвале зловживання владою.
У годинній телефонній розмові Трампа в суботу з Раффенсперґером та головним юристом його служби Раяном Джермані президент часом нападав на них, а часом намагався лестити.
В оприлюдненому записі чутно, як Бред Раффенсперґер відповідав: «Проблема у вас в тому, пане президент, що ви маєте неправильні дані».
Білий дім не коментував оприлюднення розмови, але президент Трамп у неділю написав у Twitter: «Я вчора розмовляв з секретарем штату Бредом Раффенсперґером про округ Фултон і про виборчі фальсифікації в Джорджії. Він не хотів, або не міг відповісти на такі запитання як шахрайство з «бюлетенями під столом», про знищення бюлетенів, про «виборців» з поза меж штаті, мертвих виборців тощо. Він поняття не має!»
Кількома годинами згодом Раффенсперґер також у Twitter відповів: «З повагою, президенте Трамп, те, що ви кажете - це неправда. Правда вийде».
Реакція
Новообрана віце-президентка Камала Гарріс назвала вимоги Дональда Трампа «зухвалим зловживанням владою».
Представниця штату Джорджія у Конгресі від Демократичної партії, Керолин Бордо написала у Twitter: « Я не буду мовчати в той час, як президент, який полишає посаду, намагається заперечити волевиявлення понад 5 мільйонів виборців мого штату. Ця країна - демократія, а не диктатура, і я використаю усі свої повноваження, щоб відбити напади Трампа на наші вибори».
«Абсолютно жахливо. Усім членам Конгресу, які думають заперечувати результати виборів: ви, з огляду на це, не можете робити так з чистим сумлінням», - написав у Twitter конгресмен республіканець Адам Кінзінґер.
«Республіканці, це не має жодного виправдання. Жодного», - написав також колишній сенатор - республіканець від штату Арізона Джефф Флейк.
Напередодні усі 10 колишніх міністрів оборони США підписали відкрите звернення, надруковане газетою Washington Post, в якому закликали Дональда Трампа не заперечувати результати виборів.
Колишні міністри також наголосили, щоб президент як головнокомандувач не використовував військових у своїх намаганнях переглянути наслідки голосування, до чого закликали деякі прихильники Трампа.
Але є і голоси на підтримку Трампа.
«Президент Трамп у “записі” лунав дуже добре: потужний, чіткий голос без статики. Він дбає про чесність виборів, як і всі американці. Дякуємо, пане президенте», - написано у Twitter від імені Республіканської партії штату Арізона.
Дивіться також: Чого вас навчив 2020? Підсумовуємо рік з українцями у США. Відео
Your browser doesn’t support HTML5