Президент Дональд Трамп заявив, що його адміністрація вже провела "дуже серйозні" дискусії з Росією щодо її війни в Україні, і що він очікує, що незабаром він та президент Росії Володимир Путін зможуть досягти чогось "значного" для припинення конфлікту.
"Ми будемо говорити, і я думаю, що, можливо, зробимо щось значне", — сказав Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті ввечері у п'ятницю, 31-го січня.
"Ми хочемо покласти край цій війні. Ця війна не почалася б, якби я був президентом", – наголосив Трамп.
Трамп відмовився повідомити, хто з його адміністрації контактував з росіянами, але наголосив, що обидві сторони "вже спілкувалися".
На запитання, чи говорив він уже безпосередньо з Путіним, Трамп відповів: "Я не хочу цього говорити".
Трамп неодноразово заявляв, що не допустив би початку конфлікту, якби він був на посаді, хоча він був президентом, коли на сході України з 2014 року йшли бої між ЗСУ та російськими військами, які воювали за підтримки місцевих колаборантів.
У лютому 2022 року Путін розпочав широкомасштабне вторгнення з десятками тисяч військових.
Трамп сказав, що Росія втратила у боях до 800 тисяч військових, а Україна 600- 700 тисяч.
"Це просто безглузда ситуація. Це має зупинитися. Отже, все, що я можу зробити, щоб зупинити це, і ми ведемо дискусії, так", – наголосив Трамп.
Після повернення на посаду Трамп критикував президента України Володимира Зеленського, заявляючи, що той мав укласти угоду з Путіним, щоб уникнути конфлікту.
У нещодавньому інтерв’ю російському державному телебаченню Путін похвалив Трампа як «розумну та прагматичну людину», яка зосереджена на інтересах США.
Минулого тижня, виступаючи на економічному форумі у Давосі по відеоконференції, президент Трамп заявив, що прагне зустрічі з президентом Росії задля закінчення війни в Україні. Раніше Трамп також закликав Росію домовлятися, інакше він обіцяє запровадити "податки, мита та санкції" на російські товари.
Частина інформації для цього повідомлення надійшла з агентства АР.
Дивіться також: Підтримка Трампом переговорів про денуклеаризацію з Росією та Китаєм вселяє надію, кажуть оглядачі