Сьогодні (в суботу) президент Дональд Трамп проводить телефонні розмови з кількома світовими лідерами. Першу розмову він мав з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, який став першим іноземним керівником, що зустрівся з Трампом після виборів.
Ця розмова відбулася всього через кілька днів після того, як Сполучені Штати вийшли з угоди про вільну торгівлю – відомої як Транстихоокеанське партнерство – до якого належали США, Японія і ще 10 країн району Тихого океану і на які припадало 40% світової торгівлі. Абе ентузіастично підтримує партнерство, як його підтримував і колишній президент Барак Обама.
Дональд Трамп мав телефонну розмову з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Торік Меркель просила своїх співгромадян висловити співчуття сирійським біженцям і дозволити їм прибути до країни. Це зустрілося з неоднаковими результатами. А вчора Трамп підписав указ про заборону сирійським біженцям прибути до США. Часові рамки указу не визначені.
Третім лідером, з яким розмовляв президент Трамп, був Володимир Путін. Проте службовець Білого дому не подав, про що саме розмовляли обидва президенти. Однак висловлювалися сподівання, що вони порушили тему майбутнього економічних санкцій, накладених на Росію після анексії нею Криму у 2014 році.
В минулому обидва лідери заявляли, що хотіли б «нормалізувати» відносини між обома країнами.
Американські розвідувальні агентства, за повідомленнями, ознайомили новообраного президента про втручання Росії в президентські вибори у США на користь Трампа, проте він відкинув думку, що вийшов переможцем завдяки російській допомозі.
Напикінці «марафону» телефонних контактів президента Трампа заплановані розмови з президентом Франції Франсуа Олланом і прем’єр-міністром Австралії Малкольмом Тернбуллом.
Дивіться також: Дискусія навколо права на аборти розгорілася в США
Your browser doesn’t support HTML5