Трамп запросив президента Китаю Сі Цзіньпіна та інших іноземних лідерів на свою інавгурацію – речниця

Тодішній президент Дональд Трамп позує для фотографії з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час зустрічі на полях саміту G20 в Осаці, Японія, 29 червня 2019 року.

Обраний президент США Дональд Трамп запросив президента Китаю Сі Цзіньпіна та інших іноземних лідерів на свою інавгурацію 20 січня, але поки невідомо, чи планує хтось із них відвідати церемонію на сходах Капітолію США.

Прессекретарка Трампа на час перехідного періоду Каролайн Левітт сказала Fox News, що ще "невідомо", чи Сі прийме запрошення Трампа, яке було послано на початку листопада, незабаром після того, як Трамп переміг віцепрезидентку Камалу Гарріс та заступить на новий чотирирічний термін у Білому домі.

Левітт не назвала інших світових лідерів, яких Трамп запрошує бути свідками мирної передачі повноважень президента США, що стається раз на чотири роки.

Як правило, на інавгурацію запрошують іноземних послів у Вашингтоні та інших дипломатів, але не голів урядів.

Записи Державного департаменту, починаючи від 1874 року, показують, що жоден іноземний лідер не був присутній на інавгурації президента США.

Але Лівітт заявила, що запрошення на відкриту церемонію через шість тижнів є "прикладом відкритого діалогу президента Трампа з лідерами країн, які є не лише нашими союзниками, але й противниками та конкурентами. Він готовий говорити з ким завгодно, і він завжди ставитиме інтереси Америки на перше місце".

Якщо Сі поїде до Вашингтона, це може стати першою можливістю під час другого президентського терміну Трампа для лідерів двох найбільших економік світу обговорити спірні торгові та військові питання.

Трамп погрожував запровадити значні тарифи на китайський експорт до Сполучених Штатів, частково щоб підштовхнути Пекін стримати смертоносний потік синтетичного наркотику фентанілу до США та збільшити продажі американської продукції в Китаї.

США встановили кінцевий термін до 19 січня, за день до інавгурації, для китайської материнської компанії TikTok, ByteDance, щоб продати програму для соціальних мереж, інакше їй загрожує заборона в США. TikTok не погоджується з цим рішенням Конгресу, але минулого тижня компанія програла спробу заблокувати заборону. Компанія далі оскаржує справу у Верховному суді.

Трамп у четвер під час виступу на Нью-Йоркській фондовій біржі, де він давав сигнал про відкриття ринку, сказав, що "думав про те, щоб запросити певних людей на інавгурацію", не згадуючи жодних конкретних осіб.

"І деякі люди сказали: "Вау, це трохи ризиковано, чи не так?" — сказав Трамп. – І я сказав: "Можливо, це так. Побачимо. Подивимося, що станеться. Але ми любимо трохи ризикувати".

У четвер у Кремлі заявили, що президент Володимир Путін, який майже три роки перебуває у стані війни з Україною, не отримав запрошення на інавгурацію.

З моменту своєї перемоги на виборах Трамп зустрічався або спілкувався з кількома світовими лідерами, включно з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм у Мар-а-Лаго, маєтку Трампа у Флориді.

Крім того, Трамп зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном, президентом України Володимиром Зеленським і британським принцом Вільямом у Парижі минулих вихідних під час відкриття відремонтованого собору Паризької Богоматері, значна частина якого була знищена пожежею п’ять років тому.

"Світові лідери шикуються в чергу, щоб зустрітися з президентом Трампом, тому що вони знають, що він незабаром повернеться до влади та відновить мир завдяки американській силі по всьому світу", — сказала прессекретарка Лівітт.

Читайте також:

Дивіться також: Шеф ФБР Крістофер Рей оголосив про свою відставку