У неділю в Тунісі проходять вибори до Конституційної Асамблеї, яка покликана скласти нову Конституцію та спланувати дорожню карту для політичних перетворень у цій північноафриканській країні.
Дані вибори є першим демократичним волевиявленням громадян країни від часу проголошення незалежності Тунісу у 1956-му році. За 217 місць в Асамблеї змагаються більше ста партій. Для порівняння, у минулих виборах брала участь лише тодішня правляча партія.
Щойно Асамблея призначить новий уряд, вона підготує нову Конституцію на зміну тій, яку використовував уряд диктатора Тунісу Зін ель-Абідіна Бен Алі, якого було скинуто в ході повстання у січні.
Повстання у Тунісі стало першим у черзі народних революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу, знаних як революції «арабської весни».
Оглядачі передрікають перемогу, але не абсолютно більшість місць в Конституційній Асамблеї поміркованій ісламській партії Еннагда. Партія вже вступила в перемовини щодо формування коаліції.
Виборчі дільниці будуть охоронятись поліцією та солдатами, а за ходом голосування слідкуватимуть тисячі спостерігачів та журналістів із самого Тунісу та з-за кордону.
Вибори привернули увагу всього світу, адже якщо за їх наслідками буде сформовано ефективний уряд, Туніс може стати взірцем для всього регіону.