Правозахисні організації в Європі закликають президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до стриманості в його намаганнях відновити смертну кару після невдалої спроби державного перевороту минулого місяця.
Заклики до відновлення смертної кари стали частішими після спроби путчу, у час як Ердоган проводить масові чистки серед осіб, запідозрених у причетності до подій.
Чистки скеровані головно проти службовців збройнихх сил, поліції, служби безпеки, журналістів і науковців, які належать до забороненого руху, що його очолює духівник Фатхулла Гюлен. У цей час Гюлен живе у Сполучених Штатах. Дотепер десятки тисяч людей були або арештовані, або тимчасово звільнені з праці.
Мільйони людей, які в неділю взяли участь у мітингу в Стамбулі, почули президента, який повторив свою підтримку справі легалізації страти в країні вперше від 2004 року, якщо турецький парламент вирішить відновити цей захід.
«У Сполучених Штатах, у Японії, в Китаї мають смертну кару. У більшості країн світу є смертна кара. Отже їм дозволено мати її, – сказав Ердоган. – Суверенітет належить народові, отже, якщо народ винесе таке рішення, я думаю, що політичні партії виконаюють це рішення».
Представники правозахисної організації Міжнародна амністія у Лондоні заявили в понеділок, що вони стривожені з приводу цих заяв, які, на їх думку, є явним натяком, що смертна кара означала б покарання осіб, відповідальних за спробу державного перевороту 15 липня. У тих подіях загинуло понад 200 людей. Деякі із них убиті збунтованими солдатами, які стріляли в цивільних, що вийшли на вулиці, щоб зупинити державний переворот.
Дивіться також: Хто і чому кращий для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках
Your browser doesn’t support HTML5