Суд визнав колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень та засудив її до семи років позбавлення волі. Ще три роки вона не зможе посідати посади у владі.
Суддя Родіон Кіреєв встановив, що своїми діями під час укладення контрактів про постачання в Україну газу тодішній керівник уряду завдала збитків на 1,5 мільярда гривень. Суддя не дослухався до аргументів захисту і не знайшов підстав для пом'якшення покарання екс-прем'єру. Мовляв, її дії спричинили серйозні наслідки. Втім, адвокати Тимошенко можуть оскаржити вирок протягом 15 днів.
Юлія Тимошенко схарактиризувала рішення суду як політичне, і заявила про поверення нинішньою владою репресій проти опонентів:
“Це замовне рішення демонструє лише слабкість влади. Я відчуваю у собі сили, віру, наснагу і зобов'язання стояти на захисті України. У мене нормальний стан здоров'я і багато сил, щоб боротися з цим авторитарним режимом. Янукович, який повернув годинник назад у 1937-й рік, не розуміє, що всі диктатори маленькі і смішні, порівняно з народом. Ні Янукович, ні Кіреєв не зможуть принизити моє чесне ім'я. Жоден режим не зможе витримати супротив народу. Ця влада не зможе витримати, коли народ піднімається і захищає свою свободу та демократію”.
Опозиція почала озвучувати прогнози про ймовірність звинувачувального вироку ще напередодні його оголошення, коли стало відомо про стягнення до будинку суду додаткових підрозділів правоохоронців та встановлення наметів мітингувальниками Партії регіонів. Напередодні пізно ввечері суд заборонив провдення масових акцій в центрі столиці. Попри це під стіни печерського суду прийшли декілька тисяч людей з обох сторін.
Під час оголошення вироку прихильники Юлії Тимошенко тимчасово перекрили центральну вулицю столиці, однак правоохоронці відтіснили учасників протестів і відновили рух Хрещатиком. Під час сутичок із міліцією затримано декілька активних учасників протестів. За порушення громадського порядку правохоронці також затримали дівчат із руху Фемен.
В команді Юлії Тимошенко вже заявили, що оскаржуватимуть вирок. Крім українського суду адвокати подавамитуть позов до Європейського суду з прав людини. Але найбільше надій опозиція покладає на реакцію суспільства. Віце-спікер Микола Томенко заявив, що противники влади розглядають можливість бойкоту наступних парламентських виборів, якщо до них не допустять лідерів опозиції:
«Якщо ми не добиваємося участи Тимошенко і Луценка у виборах, то ми будемо робити все, щоб опозиція не брала участі у таких виборах і зривала такі вибори до моменту участі у них опозиції».
Лідер партії Фронт змін Арсеній Яценюк очікує, що звинувачувальний вирок опозиційному політику матиме негативні наслідки для всієї країни:
«Влада прийняла рішення виносити обвинувальний вирок. Що це означає для України? Якщо Тимошенко буде засуджена цим так званим судом, то Європейський Союз не підпише з Україною Угоду про асоціацію, Конгрес США однозначно прийме резолюцію проти України і Україна стане чимось на кшталт Білорусі, тільки ще з гіршими наслідками».
Провладні політики навпаки схвально відгукнулися про вирок у справі Тимошенко. Її давній опонент Інна Богословська назвала цю подію символічною. «Справа не стільки в особистості Тимошенко, скільки в тому, що за підсумками розгляду обставин укладення газових угод 2009 року буде розірвано порочне коло недоторканості щодо найвищих посадовців. Звинувачувальний вирок буде гарним прикладом для усіх колишніх, діючих і майбутніх керманичів. І перед тим як йти на якісь оборудки, особливо в сфері міждержавних стосунків, вони задумаються, тому що рано чи пізно за скоєне довдетсья відповідати” - цитує Богословську сайт Партії регіонів.