Опозиція блокує ВР, вимагаючи розслідувати інцидент з Тимошенко

Опозиція блокує ВР, вимагаючи розслідувати інцидент з Тимошенко

Чи непритомніла Юлія Тимошенко в тюрмі, і коли так, то як довго вона перебувала в цьому стані? З’ясування обставин інциденту, що трапився з екс-прем’єркою 6 січня у Качанівській колонії Харкова, домагаються народні депутати з опозиційних фракцій. Для встановлення істини опозиція зажадала створення тимчасової слідчої комісії, а також допуску до ув’язненої західних медиків. А оскільки більшість не підтримала їхню вимогу, опозиціонери у четвер заблокували президію Верховної ради.

Близько півсотні нардепів оточили парламентську трибуну, де вивісили гасло «Юлі – волю! Україні – волю!» Блокада тривала до кінця дня у четвер і, очевидно, продовжиться й у п’ятницю, в останній день роботи сесії. Принаймні у провладній більшісті кажуть, що їм байдуже і ніяких дій для розблокування трибуни вони робити не збираються: мовляв, програма на поточну сесію вже виконана, і жодних термінових законопроектів нема. «Тому, будь ласка, можуть блокувати», – заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Що саме сталося з Тимошенко 6 січня і який насправді стан її здоров’я, схоже, так і залишиться нез’ясованим. Інформація суперечлива. Як стверджують соратники опозиціонерки, увечері 6 січня, після прийому ліків від застуди, наданих тюремними медиками, екс-прем’єрка знепритомніла і була приведена до тями лише через 2 години. Кажуть також, начебто її співкамерниця довго гамселила у двері, намагаючись покликати на допомогу, проте ніхто не відповідав. Своєю чергою, представники пенітенціарної служби та Міністерства охорони здоров’я, які були викликані для звіту до парламенту в середу, заявили, що у Тимошенко впав тиск після прийняття душу і вона зомліла, що їй негайно надали медичну допомогу і її стан одразу ж нормалізувався. При цьому запис відеоспостереження, яке цілодобово ведеться у камері, тюремники відмовилися надати, заявивши, що не зберігають відзнятий матеріал.

Ситуація викликала тяжкі підозри у соратників екс-прем’єрки. Як заявив перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов у четвер в ефірі телеканалу ТВі, «Головна наша мета – не дати цій злочинній групі вбити Тимошенко».

За словами Турчинова, опозиція домагається створення парламентської слідчої комісії саме для того, щоб отримати доступ до матеріалів відеозйомки і з’ясувати, що саме сталося.

Натомість влада на всі заяви про загрозу життю Тимошенко та про наміри влади фізично її знищити лише знизує плечима. «Безперечно, це неправда», – сказав журналістам у четвер глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, коментуючи твердження опозиціонерів. Як заявив Льовочкін, президент, навпаки, не раз висловював співчуття свой опонентці, яка опинилася у тюрмі. «Але є принцип незворотності покарання: якщо людина вчинила злочин, має нести відповідальність», – заявив глава АП.

У Партії регіонів не бачать причин для занепокоєння станом здоров’я ув’язненої лідерки опозиції. Голова фракції «регіоналів» Олександр Єфремов іронічно порівняв непритомність Тимошенко з отруєнням Ющенка.


«Створювати слідчу комісію, як це пропонують наші колеги, – це значить просто політизувати ситуацію. Щось це дуже нагадує ситуацію з отруєнням екс-президента Віктора Ющенка», – сказав Єфремов.