У США арештували і судитимуть росіянина за контрабанду складових для російських дронів

На архівному фото - удосконалені нанобезпілотні БПЛА для посилення можливостей спостереження та розвідки підрозділів і малих підрозділів у рамках армійської програми Soldier Borne Sensor. DVIDS photo by Justin Sweet.

Суд у Флориді вирішив транспортувати до Вашингтона 44-річного громадянина Росії Дениса Постового, заарештованого у місті Сарасота, штат Флорида за підозрою в контрабанді американських деталей для виробництва російських безпілотників, що використовуються у війні проти України.

З посиланням на адвоката затриманого, Тодда Алана Фостера, російська інформаційна агенція ТАСС інформує, що суддя постановив утримувати Постового під вартою та транспортувати його до столиці США, де буде висунуто звинувачення.

Дата наступного судового засідання у Вашингтоні наразі не призначена.

Росіянина підозрюють у порушенні експортних обмежень, відмиванні грошей, шахрайстві та незаконному постачанні до Росії мікроелектроніки подвійного призначення та військової мікроелектроніки від американських та іноземних дистриб’юторів, цитує Департамент юстиції США видання Newsweek.

За інформацією ресурсу Drone Life, справа Постового підпадає під ширший спектр зусиль міжвідомчої групи правоохоронних органів Distruptive Technology Strike Force (Ударна група проти руйнівних технологій). Вони протидіють злочинцям, що намагаються купувати критично важливі технології у США для авторитарних режимів та ворожих держав.

Дивіться також: Смертоносні мікрочипи. В уряді США пояснили, як руйнують схеми Кремля із закупівлі компонентів для ракет та дронів. Інтерв'ю

Як стало відомо, щонайменше з лютого 2022 року Постовий закуповував і незаконно експортував мікроелектронні компоненти військового призначення із США до Росії. До схеми закупівель були залучені компанії у Росії, Гонконзі та інших країнах, а в експортних документах вказували неправдиву інформацію, приховуючи кінцевого отримувача.

Проміжними пунктами призначення були Гонконг, Швейцарія, Естонія та інші країни.

Your browser doesn’t support HTML5

Як американські виробники пояснюють присутність власних технологій в російській зброї. Відео

Newsweek додає, що двох громадян у Бостоні – американця і росіянина – звинувачують у продажу лазерного обладнання російській атомній енергетиці. Їх обох звинувачують у незаконній контрабанді та змові з метою ухилення від експортного контролю на користь ядерної програми Росії.

Гонконзький юрист, дослідник і правозахисник Семюел Біккетт, автор звіту про те, як Гонконг допомагає доправляти компоненти незаконної зброї, готівку та ресурси до Росії, Ірану та Північної Кореї, каже, що спеціальний відділ міністерства юстиції, створений лише рік тому, висунув уже звинувачення проти 34 обвинувачених у 24 справах, багато з яких стосуються Гонконгу та/або Китаю.

У своєму твіті він додає, що порушників, яких потрібно переслідувати, є набагато більше, але перші успіхи цих зусиль показують важливість того, щоб Конгрес забезпечив Міністерству юстиції та іншим державним органам достатньо ресурсів, необхідних для припинення потоку незаконних компонентів зброї до Росії та Ірану.

Дивіться також: Чи наважиться Румунія збивати російські дрони. Світ реагує на ударні дрони в повітряному просторі НАТО
Дивіться також: Американські виробники чипів свідчили в Сенаті про те, чому їхні товари знаходять в ракетах РФ