Знищення Україною російських складів із боєприпасами у найближчі тижні може дати відчутні для фронту результати, адже в сил РФ може початись брак боєприпасів. Так вважає полковник Антс Ківіселг, який очолює Центр розвідки Сил оборони Естонії (EDF).
На брифінгу в Міністерстві оборони Естонії він зазначив, що Росія все ще зберігає ініціативу по всій лінії фронту, й російські війська, ймовірно, отримали наказ прискорити темп бойових дій, щоб закріпити вигідні позиції до настання сезону бездоріжжя.
"Це може означати, що найближчими тижнями наступальний тиск Росії ще більше зросте, особливо в зонах Курахове та Селидове, з явною метою ізоляції цих населених пунктів і консолідації контролю над цією територією разом із Вугледаром", — цитує Ківіселга естонське видання ERR News.
Стратегічно, вважає полковник, Росія може намагатись об'єднати Донецький і Запорізький фронт, "однак ми не бачимо, що РФ має достатньо сил для досягнення цих цілей найближчим часом".
Також представник естонської розвідки зазначив, що "Росія все більше залежить від допомоги Північної Кореї", зокрема у постачаннях боєприпасів. Й систематичні атаки ЗСУ по російських складах можуть призвести до ще більшої нестачі снарядів для сил РФ.
Вашингтонський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті також зазначає, що "повторні удари по складах боєприпасів у Росії можуть змусити російське військове командування прийняти рішення реорганізувати та розосередити системи підтримки та матеріально-технічного забезпечення в тилових районах Росії".
Українські та західні експерти також пояснювали, що логістика відіграє важливу роль для бойових дій, тож перенесення Росією своїх складів далі від лінії зіткнення може позначитись на темпах просування сил РФ.
ISW додає, що "українські удари по об’єктах у Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому театру бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть матеріальні засоби, можливості та дозвіл на проведення такої кампанії ударів по матеріально-технічних і допоміжних об’єктах у Росії в масштабі".
У цьому контексті аналітики інституту наполягають на важливості зняття обмежень для України на використання західних систем озброєння для ударів по воєнних цілях у російському тилу, а також наголошують на продовженні розвитку власних ударних можливостей України.
Нагадаємо, попри заклики президента України Володимира Зеленського та багатьох західних політиків та експертів, влада у США офіційно повідомляє, що не має оголошень про зміни у своїй політиці щодо обмежень для Києва бити американською зброєю по цілях у Росії, що не є безпосередньо близько до кордону з Україною.
А нещодавно речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що Україні не потрібен дозвіл CША, щоб завдавати ударів у відповідь по цілях углиб Росії, адже вона може використовувати зброю, яку виготовляє самостійно.
Дивіться також: NYT: вересень був найкривавішим для Росії, кажуть в Пентагоні