Сполучені Штати мають різні відносини з Україною та Ізраїлем, а останній є важливим позаблоковим союзником США, відносини з яким розвивались протягом десятиліть, в тому числі на військовому рівні.
Хоча у США розуміють логіку заяв президента України Володимира Зеленського про спільний захист партнерами території Ізраїлю від атак Ірану, в Держдепі наголошують на відмінність підходів до двох країн. На цьому зауважив прессекретар Держдепартаменту Метью Міллер під час брифінгу 16 квітня.
Дивіться також: Європа має 100 батарей Patriot і неспроможна надати сім Україні. Цей аргумент не переконує, каже Боррель“По-перше, бачив коментарі президента [Зеленського] і я розумію, з якої позиції він говорить. Я б очікував, що президент будь-якої країни, яка страждає від подібних атак, шукав би всі можливі способи захистити свій народ. По-друге, я думаю, що тут важливий контекст повністю різних відносин [США] з Україною та з Ізраїлем”, – заявив Міллер.
За його словами, відносини США та Ізраїлю тривають десятки років, в тому числі на безпековому рівні. США надавали Ізраїлю пряму оборонну допомогу не тільки протягом останніх двох років, а протягом десятиліть, зауважує Міллер. Посадовець також підкреслив тісні зв’язки між збройними силами обох країн.
Ізраїль – потужний союзник НАТО поза альянсом НАТО. Україна знаходиться в іншій позиції і ми не мали схожих домовленостей із Україною до безпосередньо війниМетью Міллер
“Ізраїль – потужний союзник НАТО поза альянсом. Україна знаходиться в іншій позиції, і ми не мали схожих домовленостей з Україною до безпосередньо війни”, – зауважує Міллер.
При цьому прессекретар Держдепартаменту наголосив на тому, що з початку повномасштабної війни США надавали Україні необхідне озброєння для захисту від російських атак, включно із засобами протиповітряної оборони, батареями Patriot – від самих США чи від країн-союзників.
“Причина, чому вони могли успішно захищатись від шквалів російських атак – так це завдяки системам протиповітряної оборони, які ми надавали”, – додає Міллер.
Прессекретар Держдепу наголосив, що США не беруть участі у збройному конфлікті з Росією, а тому не можуть підіймати американські літаки у небі над Україною, відповідаючи на російські атаки.
Міллер підкреслив, що США не братимуть участь у безпосередньому збройному конфлікті з Росією: “Президент США дав це чітко зрозуміти. Думаю, це в інтересах американського народу, щоб ми не брали участь у безпосередньому збройному конфлікті з Росією, тому що це була б Третя світова війна. Але при цьому ми віддані захисту України. Те, що ми надали протягом минулих двох років, підтверджує, що президент відданий наданню американської підтримки”, – говорить Міллер.
Речник Держдепартаменту ще раз закликав Конгрес ухвалити додаткове фінансування, яке включатиме допомогу Україні, в тому числі й засобами ППО.
Раніше президент Володимир Зеленський в інтерв’ю PBS зауважив, що Ізраїль сам не зміг би захиститися від такого масового удару з Ірану, якби Франція, Йорданія, Британія, Сполучені Штати не допомогли відбити атаку.
“Ви знаєте, коли говорять, що союзники не можуть нам надати ту чи іншу зброю або не можуть бути в Україні тими чи іншими силами, тому що це буде сприйматись, що Україна затягнула НАТО у війну. Так я вам хочу поставити після вчорашньої атаки питання. Ізраїль в НАТО чи ні? Ось вам і відповідь. Ізраїль - не країна НАТО. Союзники, в тому числі й країни НАТО, захищали Ізраїль. Показали силам Ірану, що Ізраїль - не на одинці. І це урок. І це відповідь всім, хто каже на будь-якому континенті, що Україні треба допомагати дуже обережно, щоб не втягнути країни НАТО в війну", — заявив Зеленський, коментуючи питання захисту Ізраїлю від іранських ракет.
Дивіться також: Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну
Дивіться також: Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну