Провал ВР голосування за антидискримінаційні поправки до трудового законодавства, у яких йшлося про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, стоїть в одному ряду із провалами у боротьбі із корупцією та запровадженням інших реформ, від реалізації яких залежить підтримка Києва з боку Заходу. Про це на сторінках впливового видання Foreign Policy пише письменник Лев Голінкін, автор книги-бестселера «Рюкзак, ведмідь, та 8 ящиків горілки: Мемуар» про історію біженців із СРСР у 1980-х роках.
«Рада ще може знайти якісь виправдання тому, що боротьба проти корупції в Україні рухається зі швидкістю черепахи, але відмова від привілею безвізових подорожей до Європи - не має виправдань», - обурюється Голінкін.
На думку автора, голосування у Раді показало, наскільки глибоко укоріненими в середовищі української еліти є зневага до прав людини, успадкована від СРСР, та лицемірство, яке дозволяє одночасно вимагати у Заходу підтримки та заявляти про бажання стати частиною цивілізованого світу, і засуджувати західні цінності, як такі, що не відповідають буцімто особливому характеру українського суспільства.
Після провалу голосування, яке мало захистити українських громадян від дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, аргументи України про те, що вона бореться не лише за свій суверенітет, але і за демократичні цінності, вже не звучатимуть настільки переконливо для Заходу - вважає Голінкін.
Автор наголошує - результати голосування свідчать, що українська еліта не усвідомлює, як ситуація в Україні та робота влади сприймаються ззовні.
Позиція групи гомофобних українських політиків ставить Україну в один ряд із... Росією
Це та сама країна від якої Україна намагається за будь-яку ціну відмежуватись - Росія
«Найбільша іронія полягає у тому, що у Східній Європі вже є країна, у якій об'єднання гомофобних бандитів та політиків виправдовують жахливі порушення прав геїв консервативними християнськими традиціями. Це та сама країна від якої Україна намагається за будь-яку ціну відмежуватись - Росія", - пише Голінкін.
«Не може перестати думати про те, що відбулося зі мною 10 років тому. Моя тодішня начальниця перед керівниками редакції повідомила усім, що я, 19-річний наївний хлопець, гей, та пригрозила розповісти про це моїм батькам. І все це тому, що я вимагав заплатити мені гроші, які мав отримати за понаднормову роботу. До сьогоднішнього дня це найбільш принизлива річ, яка будь-коли траплялась зі мною. Думаєте це припустимо і у ЄС у 2015 році? Набагато гірші речі відбуваються з ЛГБТ особами на робочих місцях в Україні, лише тому, що законодавство взагалі їх не захищає», - написав журналіст, закликаючи ЄС не відмовлятись від вимог до України з приводу безвізового режиму.
«Хай Рада не дивується, якщо виявиться, що Європа (історія християнства у якій принаймні не менша за українську) не захоче мати справ з країною, для якої дискримінація важливіша за інтеграцію до Європи», - пише Голінкін, коментуючи заяви деяких українських нардепів.
«Тож білий, привілейований, гомофобний олігарх, який вважає, що його "любов" та "родина" кращі за мої, змушений надати мені мої базові людьскі права, які належать мені за народженням», - пише у своєму Facebook журналіст.
Раніше цього тижня президент США Барак Обама в інтерв'ю виданню OUT, яке орієнтується на ЛГБТ аудиторію, наголосив, що захист прав усіх людей, незалежно від їх сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, є фундаментальною частиною закордонної політики США, і ці питання піднімаються під час контактів США із урядами інших країн, включно із країнами-союзниками США.
«Коли ми говоримо про питання ЛГБТ, ми підкреслюємо важливість універсальних прав людини - права на свободу висловлювання, об'єднань, вільних зборів та важливість того, щоб закон захищав людей від насильства, дискримінації - і ці права не змінюються, чи скасовуються лише через те, що хтось належить до ЛГБТ-спільноти. Тож, хоча деякі люди пробують стверджувати, що гомосексуальність відсутня у їх культурі, чи що ми пробуємо нав'язати їм "чужі" цінності, правда полягає у тому, що ЛГБТ-особи присутні в усіх суспільствах, а захист прав людини є універсальною цінністю», - відзначив Барак Обама.
Дивіться також: Вакарчук підрахував скільки випускників із США треба, щоб змінити Україну
Your browser doesn’t support HTML5