Росія може програти міжнародний суд з приводу неповернення Україною т.з "боргу Януковича", якщо буде встановлено, що коли ще відбувалось формулювання українських податкових забов'язань, Росія вже мала плани анексувати Крим. Про це виданню Bloomberg розповів Міту Ґулаті, професор права у Duke University, який спеціалізується на питаннях державного боргу.
Як відомо, уряд України 18-го грудня запровадив мораторій на виплату Росії 3 мільярдів т.з "боргу Януковича". Мораторій також запроваджено на виплату російським банками 507 мільйонів двома українськими компаніями - бюро "Південне" та "Укравтодором". У відповідь прем'єр-міністр Росії Медведєв доручим підготувати документи для звернення до суду. Росія планує домагатись стягнення усього боргу та штрафу.
Інші опитані Bloomberg експерти розійшлився в оцінках судових перспектив позову Росії до України.
На думку, Майкла Вайбеля, професора міжнародного права у Кембріджському університеті, Росія “має щонайменше порівняно сильну позицію”, щоб отримати рішення на свою користь.
При цьому на практиці стягнути з України гроші буде непросто навіть, якщо арбітраж винесе рішення на користь Росії. У такому випадку, на думку Вайбела, Росія може спробувати перебрати контроль над українським майном за кордоном через судові процеси в конкретних країнах.
За законом, варіанти, які має Росія для повернення боргу дуже обмежені
Натомість Ендрю Вілкінсон, партнер правничої фірми Weil Gotshal & Manges LLP, який працював над документами про реструктуризацію українського боргу, заявив: "за законом, варіанти, які має Росія для повернення боргу дуже обмежені". За його словами, юристи добре попрацювали над тим, щоб сторона, яка відмовилась від запропонованого плану реструктуризації боргу не могла здобути перемогу у суді.
Колишній посол США в Україні, експерт впливового аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер, відповідаючи на питання "Голосу Америки" також дав свій прогноз ситуації, яка виникла у зв'язку із відмовою України виплачувати борг Росії.
"Дефолт України по боргу перед Росією не призведе до припинення програми МВФ, а от неприйняття бюджету та податкових законів - можуть. Москва вже заявила, що буде судитись. Не знаю, до чого це призведе, але важко зрозуміти, чому Україна має платити з огляду на агресію Росії на Донбасі", - відзначив Стівен Пайфер.
Дивіться також: З безвізовим режимом буде пряма співпраця з країнами ЄС, НАТО - експерт Інституту Маккейна
Your browser doesn’t support HTML5