Профільні комітети Палати представників Конгресу США з міжнародних відносин та збройних сил незабаром розглянуть законопроект про надання Україні спеціального обладнання для захисту українських безпілотників від перехоплення. Автором законопроекту став конгресмен-республіканець, колишній морських піхотинець Данкен Гантер. Про це йдеться у матеріалі видання The Washington Times.
Гантер, який особисто відвідував зону АТО восени 2015-го року, розповів виданню, що почув від українських військових, що росіяни мають технології, які дозволяють перебирати контроль над безпілотниками, які використовують українські військові.
Законопроект Гантера передбачає надання Україні, зокрема прикордонникам, засобів радіоелектронної боротьби для захисту безпілотників та сенсорів для спостереження за російсько-сепаратистськими військами. Також у законопроекті йдеться про допомогу Україні в налагодженні власного виробництва протитанкових озброєнь та будівництві центрів підготовки сил спеціального призначення.
У законопроекті йдеться про допомогу Україні в налагодженні власного виробництва протитанкових озброєнь
Стаття у Washington Times також наводить слова колишнього посла США в Україні, експерта аналітичного центру Atlantic Council Джона Гербста про значну перевагу російських військових над українськими у сфері розвідки та спостереження.
За словами Гербста, росіяни мають змогу збирати інформацію про місце розташування українських сил, що дозволяє їм завдавати ЗСУ більшої шкоди і при цьому зменшувати втрати серед сепаратистів.
Washington Times також повідомив про те, що Державний департамент схвалив контракт із каліфорнійською компанією Worldwide Aeros вихідця з України Ігоря Пастернака на побудову 8 башт електронного спотереження на сході України. У самій компанії виданню заявили, що башти буде споряджено радарами та камерами, які дозволять зазирати на 64 кілометри вглиб контрольованої сепаратистами території.
У липні 2014-го року, після збиття над підконтрольною сепаратистам територією України малайзійського "Боїнга", конгресмен Данкен Гантер звернувся до Білого дому з листом, у якому вимагав пояснень, чому Федеральна авіаційна адміністрація США не попередила міжнародні авіакомпанії про навяність у сепаратистів ЗРК "Бук".
При цьому законодавець прагнув знати, чи надала розвідка США інформацію ФАА про наявні у сепаратистів ЗРК.
Дивіться також: Ось чому книгу Гітлера знову продаватимуть у Німеччині
Your browser doesn’t support HTML5