Сотні шкіл на сході України зруйновані або пошкоджені в результаті бойових дій, тому що стають цілями обстрілів і використовуються з воєнною метою. Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в оприлюдненому у четвер звіті заявляє, що на Донбасі порушуються міжнародні угоди й закони. Багато українських дітей фактично навчаються під вогнем.
Правозахисники закликають Україну приєднатися до Декларації про безпечні школи і більше захищати учнів та шкільні будівлі.
«Перша проблема в тому, що військові використовують школи як бази, склади зброї, чи з іншою військовою метою. Фактично вони використовують школи, які захищені міжнародним гуманітарним правом, перетворюючи їх з цивільних об’єктів у військові цілі. Коли це стається то будівлі потрапляють під удари, артобстріли… Також після себе військові залишають устаткування, міни та інші небезпечні речі для учнів. Другу група проблем – це невибіркові обстріли, коли сторони обстрілюють школи навіть якщо конкретні будівлі не використовуються сторонами конфлікту», - розповіла "Голосу Америки" заступник директора Human Rights Watch, Рейчел Денбер.
Росія є стороною цього конфлікту, підтримуючи бойовиків так званих «ДНР», «ЛНР»
Вона закликала український уряд докладати більше зусиль, щоб захистити школи і дітей.
Денбер також заперечила, що звіт Human Rights Watch знімає відповідальність з Росії, яка підтримує сепаратистів на Донбасі.
«З доповіді чітко видно, що ми дивимося на конфлікт в Україні як на міжнародний збройний конфлікт і ми знаємо, що Росія є стороною цього конфлікту, підтримуючи бойовиків так званих «ДНР», «ЛНР», і ми маємо рекомендації для уряду Росії. Ці рекомендації засновані на очевидному зв’язку Росії з бойовиками», - відзначила Денбер.
Дивіться також: Автобусний тур до маєтків Фірташа, Ахметова - запустили у Лондоні
Your browser doesn’t support HTML5