Погроза Києву? Воєнний аналітик про удар РФ по Дніпру

Ілюстративне фото: російські пускові установки міжконтинентальних балістичних ракет під час військового параду до 71-ї річниці перемоги у Другій світовій війні, на Красній площі в Москві, 9 травня 2016 р. (Фото: AP Photo/Олександр Земляніченко)

Якщо підтвердяться повідомлення про те, що Росія завдала удару міжконтинентальною балістичною ракетою по місту Дніпро, це можна сприймати як попередження Києву, вважає генерал-майор США у відставці Марк Маккарлі.

“Можна сказати, що Росія спочатку завдала удару по Дніпру, щоб заявити, що якщо Україна не відступить від використання, скажімо (далекобійних ракет) ATACMS від США та Storm Shadow від Британії, то Росія використає ту саму міжконтинентальну балістичну ракету більшого радіуса дії й вдарить по Києву”, – заявив Маккарлі, розмовляючи з CNN з Києва.

Коментуючи повітряну тривогу вранці в українській столиці, він додав: “Сирени врешті-решт припинилися, але попри це (люди) кинулися до підвалів і бетонних стоянок, адже це просто створює величезний страх”.

“І це те, чого хотіли росіяни – страху серед тих, хто живе і виживає”, - пояснив Маккарлі.

Дивіться також: Велика Британія та ЄС заявляють про ескалацію у війні через ймовірне застосування Росією МБР "Рубіж" проти України

Associated Press також зазначило, що далекобійність цієї зброї, як виглядає "є надмірною для застосування проти України".

Повідомлення про застосування міжконтинентальної балістичної ракети не підтверджено.

Двоє посадовців СШа сказали CBS News, що РФ застосувала балістичні, але не міжконтинентальні ракети. Мережа ABC News зазначила з посиланням на неназваного українського посадовця, що українські військові були “на 95% впевнені”, що ракета, якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, була міжконтинентальною балістичною ракетою. Втім мережа також послалася на неназваного західного посадовця, який повідомив, що використана ракета не була міжконтинентальною.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявив 21 листопада, що Росія “протягом місяців” планувала вразити Україну балістичною ракетою, однак не підтвердив заяву Києва про удар МБР.

“Сьогодні в медіа є непідтверджені повідомлення про те, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, до чого вони, як ми знаємо, готувалися місяцями”, — зазначив Гілі, виступаючи у парламентському комітеті з питань оборони.

Водночас міністр відмовився від подальшого обговорення оперативних деталей.

“Зрештою, єдиний, хто виграє від таких публічних дебатів, — це президент (Росії Володимир) Путін”, — додав він.

Дивіться також: Варшава відкидає заяви Росії про те, що нова база ППО США на півночі Польщі становить загрозу для Москви

Представник міністерства закордонних справ Франції Крістоф Лемуан також заявив, що не може підтвердити використання Росією МБР, однак додав, що у разі підтвердження, такий крок стане серйозною ескалацією.

“У разі підтвердження ми відреагуємо відповідним чином”, - сказав Лемуан журналістам під час пресконференції.

Тим часом речниця МЗС Росії Марія Захарова прямо під час брифінгу для преси 21 листопада, як видається, отримала вказівки телефоном не коментувати російський удар балістичною ракетою по Дніпру.

Захарова відповіла на телефонний дзвінок, не відходячи від мікрофона. Відтак можна було почути голос невідомого чоловіка, який сказав їй, що удар “балістичними ракетами” по заводу “Південмаш” у Дніпрі, про який почали говорити на Заході, “не коментуємо взагалі”.

Пізніше Захарова сказала, що дзвінок був у відповідь на її запит до експертів перед брифінгом, "чи це наша тема".

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

Дивіться також: Україна вперше вдарила по Росії крилатими ракетами Storm Shadow – ЗМІ