Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн висловив стурбованість з приводу того, що «де-факто влада» в Луганську, який знаходиться під контролем сепаратистів, наказала гуманітарним установам ООН залишити регіон.
У заяві О'Браєна говориться, що агентствам ООН наказано припинити роботу і покинути територію до кінця цього тижня. Крім того, деякі міжнародні неурядові організації також отримали розпорядження покинути регіон.
Установи ООН рідко стикаються з вимогами припинити роботу в будь-якій країні або регіоні.
У заяві О'Браєна не названі конкретні НУО, але організація «Лікарі без кордонів» в четвер оприлюднила окрему заяву, в якій висловила «крайню стурбованість» цим кроком. Організація повідомила, що закриває свій офіс в Луганську.
О'Браєн зажадав від «де-факто влади в Донецьку і Луганську» негайно забезпечити відновлення роботи установ ООН і міжнародних неурядових організацій.
Робота ООН в Донецьку також знаходиться під загрозою, заявив заступник генсека організації. «Рішення де-факто влади в Донецьку щодо майбутніх операцій все ще не ухвалене, і операції всіх установ призупинені», - йдеться в його заяві.
«Лікарі без кордонів» повідомили, що продовжують роботу в Донецьку.
За словами посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, на окуповану територію зараз не пропускають 16 тисяч тонн гуманітарної допомоги.
Пайєтт назвав видворення гуманітарних організацій угрупованням «ЛНР» «грубим, цинічним і явним порушенням Мінських угод». Про це він написав у Twitter.
«Влада» «ДНР», «ЛНР» повинна надати повний, безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги, виконати Мінські угоди, надати підтримку групі з гуманітарних питань», – заявив Пайєтт.
«Висилка гуманітарних організацій піддає три мільйони людей ризику, відмовляючи їм у доступі до харчів, медицини, житла та одягу напередодні зими», – додав посол США.
Дивіться також: Папа розповів США, як ставитись до біженців, іммігрантів
Your browser doesn’t support HTML5