США повернуться до ЮНЕСКО й сплатять 600 мільйонів доларів заборгованих внесків, щоб протистояти впливу Китаю в ухваленні рішень організації, зокрема, щодо штучного інтелекту та технологічної освіти у світі.
США - найбільший донор цієї культурної організації при ООН - вийшли з ЮНЕСКО у 2017 році за Адміністрації попереднього президента Дональда Трампа, посилаючись на тривалі антиізраїльські настрої та проблеми в керівництві організації. А у 2011 році США та Ізраїль припинили фінансувати ЮНЕСКО після того, як туди включили Палестину.
Повернення Сполучених Штатів до організації мають затвердити на голосуванні інші країни-представниці, жодна держава наразі не висловила протесту проти цього кроку Вашингтона.
Заступник держсекретаря США з управління Джон Басс заявив у березні, що відсутність США в ЮНЕСКО зміцнила позиції Китаю і "підриває нашу здатність бути настільки ж ефективними в просуванні нашого бачення вільного світу". Він сказав, що культурна організація ООН відіграє ключову роль у встановленні та формуванні стандартів для вивчання технологій і природничих наук у всьому світі, "тому, якщо ми справді серйозно ставимося до конкуренції з Китаєм у цифровій епосі... ми не можемо дозволити собі більше бути відсутніми".
Щорічний операційний бюджет ЮНЕСКО становить 534 мільйони доларів. До 2017 року внески США складали 22% від загального фінансування агентства.
Також агенція ЮНЕСКО запросила Ізраїль повернутись до організації. Представники ізраїльського уряду давно звинувачують ООН в антиізраїльській упередженості. У 2012 році, попри заперечення Ізраїлю, Генеральна Асамблея ООН визнала Палестинську адміністрацію державою-спостерігачем, що не є членом організації.
Раніше за адміністрації Рейгана в 1984 році Сполучені Штати також виходили з ЮНЕСКО, оскільки вважали керівництво агентства корумпованим і таким, що використовувалось для просування радянських інтересів. Вашингтон знову приєднався до культурної організації у 2003 році.