Свята у США, як і в Україні, асоціюються не тільки із сімейним затишком і теплом, але й смачною їжею, якої, як правило, забагато. Щороку, американці викидають 34 мільйони тонн харчів. Більшим непотребом є лише папір та листя.
Харчові відходи, які опиняються на смітниках, у процесі розкладання виробляють метановий газ, що у свою чергу забруднює атмосферу. Тож, в Америці набирає обертів кампанія переробки залишків харчів. Переробляти харчові відходи можуть навіть мешканці великих міст, за допомогою компостного баку.
Крістіана Арета є прихильницею утилізації харчових продуктів. Вона щодня перекручує компостний бак і каже, що це не пахне взагалі:
«Якщо правильно утилізувати харчові відходи, вони не матимуть запаху. Якщо ж запах з’являється, це означає, що створено неправильний баланс».
Залишки їжі Крістіана скидає у бак разом з папером чи газетами. З того часу, як їй подарували барабанного типу компостер вона каже, що харчових відходів у неї стало значно менше:
«Приблизно 80-90 відсотків нашого сміття можна утилізувати. Тепер ми майже нічого не викидаємо. Щось іде на компост, щось на вторинну переробку».
Вона пояснює, що утилізація харчових відходів також дешевий і ефективний спосіб удобрення городу:
«Переваги утилізації будуть помітні весною, коли ми удобримо землю компостом в нашому городі для кращого врожаю».
Інґрід Дрейк і її подруга почали утилізувати харчові відходи ще три роки тому. Інґрід каже, що їй подобається ідея повторного використання їжі для вирощення нових продуктів. Окрім цього вона турбується станом довкілля:
«Ми це робимо, аби зменшити кількість сміття у столиці і кількість сміття, що вивозиться на звалище».
Інґрід практикує кілька методів утилізації харчових відходів. Один з них компостний бак. Однак він ефективний лише у теплу пору року. Другий із використанням черв’яків:
«Черв’яки працюють дуже швидко. Вони створюють добрий ґрунт і рідину -- сік, який міністерство сільського господарства США і деякі експерти вважають дуже корисним і називають найкращим органічним добривом і запобіжником у боротьбі зі шкідниками».
Інґрід каже, що утилізувати харчові відходи в домашніх умовах не так уже і важко.
А на допомогу тим у кого немає городу у Вашингтоні приходить Джеремі Бросовський. Нещодавно Джеремі заснував у столиці компанію «Компост-таксі».
«Чимало людей розуміють наскільки важливо для міста утилізувати відходи. Наше завдання полегшити цей процес», зазначив Джеремі.
Він розвозить своїм клієнтам спеціально обладнані для компосту баки, в які вони збирають залишки їжі. За вісім доларів на тиждень він підбирає їх і відвозить для ферментації на господарство у передмісті столиці. Якщо клієнти забажають, їм повертають компост через 9 місяців. Якщо ж вони відмовляються, то добриво забирає місцева ферма.
На думку Джеремі, компост це не тільки спосіб зменшення відходів, це і вирощування продуктів харчування. Людям легко збагнути зв’язок, каже він, що існує між відходами та приміськими господарствами.
Тепер Джеремі працює над тим, аби розширити коло своїх клієнтів і підключити до справи захисту довкілля великі корпорації.