Уряд Канади висловив готовність допомогти Україні вивозити зерно, заблоковане в країні через російську агресію. Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.
«Ми маємо переконатись, що зерно буде відправлене по всьому світу, - заявила міністерка закордонних справ Канади. - Якщо цього не відбудеться, мільйони людей відчують голод». За її словами, Канада готова надсилати свої кораблі до європейських портів, щоб допомогти доставити українське зерно за призначенням.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також заявила про важливість забезпечення логістики для поставок зерна з України. 50 мільйонів людей в Африці та на Близькому Сході зіткнуться з голодом в наступні місяці, якщо не розв'язати питання поставок, заявила посадовиця.
Дивіться також: Байден: через блокування Росією українського експорту зерна багатьом загрожує голодТим часом, відновити роботу портів в Одеському регіоні закликає Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй. У зверненні опублікованому на офіційній сторінці організації минулої п’ятниці 6-го травня, наголошують, що продукти харчування, які виробляються в Україні, повинні вільно надходити до решти світу, допоки глобальна криза голоду у світі не вийшла з-під контролю.
Нагадаємо, що в Німеччині завершилась триденна зустріч міністрів країн "Групи семи". За результатами зустрічі, в якій також взяли участь міністри закордонних справ України та Молдови, посадовці виступили із низкою заяв, зокрема на підтримку України, закликали до більшої економічної та політичної ізоляції Росії а також наголосили на важливості координації з подолання енергетичної та продовольчої криз в світі, які викликала війна.
Дивіться також: G7 звернулись до Китаю і закликали до більшої ізоляції РосіїМіністри закордонних справ країн «Групи семи» заявили, що продовжуватимуть військову допомогу Україні, «доки це буде необхідно», а також ніколи не визнають зміни кордонів України через військову агресію Росії.
Дивіться також: Як Канада допомагає Україні у час війни. Відео
Your browser doesn’t support HTML5