У США тривають дискусії щодо виведення військ з Афганістану

У США тривають дискусії щодо виведення військ з Афганістану

Виведення американських військ з Афганістану багато хто вважає початком кінця найдовшої війни в американській історії. Це було десятиріччя людських втрат: понад 12 тисяч американських солдатів отримали поранення і більш ніж півтори тисячі загинули. Однак у Конгресі США немає консенсусу щодо виведення військ. Одні кажуть, що настав час відбудовувати економіку США, а не Афганістану. Однак, інші, спираючись на думку військового командування, переконані, що швидке виведення може лише нашкодити.

«Я б порадив поговорити з людьми, які, як ніхто інший знають, що, починаючи з 2009-го, після збільшення нашої присутності, ми досягли значних успіхів в Афганістані», – зазначив Джон Маккейн.

Втім, з ним не погоджується сенатор від штату Західна Вірджинія Джо Манчин: «Я там був і побачив, що стан справ лише погіршується. Я побачив там корупцію і нічого позитивного».

Коли Барак Обама став президентом США, в Афганістані знаходилось 34 тисячі американських солдатів. Сьогодні – майже 100 тисяч. Очікується, що президент оголосить про виведення 30 тисяч військовослужбовців вже до кінця наступного року. Афганська влада, як виглядає, теж не проти такого кроку.

«Ми вітаємо рішення США вивести частину військ з Афганістану. Ми повнісю підтримуємо такий крок американців», – зазначив речник Міністерства оборони Афганістану Могамед Загір Азімі.

Згідно із загальним планом, до 2014-го року США повністю передатуть військовий контроль над країною у руки афганської армії. Після цього американці лише тренуватимуть та підтримуватимуть афганських військових, як це відбувається в Іраку.