Державний департамент США оприлюднив заяву Майка Помпео з осудом російської влади за затримання 17 січня у Москві російського опозиційного діяча Олексія Навального в день його повернення до Росії після майже піврічного лікування у Німеччині від отруєння нервово-паралітичною речовиною.
Затримання Навального у неділю засудили також керівники низки країн Європи.
Це затримання є останньою з низки спроб змусити замовчати Навального...
Заяви не називають на якісь конкретні дії Заходу проти Кремля, але коментатори вказують, що ситуація з Навальним буде впливати на рішення західних країн, коли вони будуть визначатися з подальшими відносинами з Росією.
“Це затримання є останньою з низки спроб змусити замовчати Навального та інших опозиційних діячів і незалежні голоси, які критикують російську владу”, - йдеться в офіційній заяві Державного департаменту.
Your browser doesn’t support HTML5
Окрім заяви Помпео - представника адміністрації Трампа, каденція якої вибігає 20 січня, з осудом Москви виступив також майбутній радник новообраного президента Байдена з національної Безпеки Джейк Салліван.
“Напади Кремля на Навального це не просто порушення прав людини, а наступ на людей в Росії, які хочуть, щоб лунав їхній голос”, - сказав Салліван.
Олексій Навальний зазнав отруєння у серпні минулого року і за наполяганням рідних та соратників і у відповідь на заклики західних урядів був у стані коми евакуйований з Росії до лікарні у Берліні, де медики виявили у нього сліди нервово-паралітичної отрути класу “Новічок”.
Виявлення речовини, різновиди якої розробляли у межах програм хімічної зброї в Радянському Союзі, підтвердили також лабораторії кількох країн Європи та фахівці Міжнародної організації хімічної зброї.
Нещодавнє міжнародне журналістське розслідування виявило підозрюваних службовців російської Федеральної служби безпеки та інші державні відомства Росії, які ймовірно брали участь у спробі вбивства Навального.
Російський президент Володимир Путін визнав, що спецслужби стежили за опозиціонером, але не визнав, що держава стоїть за замахом на життя Навального.
У заяві британського уряду з нагоди затримання Навального в московському аеропорту 17 січня наголошено, що “замість того, щоб переслідувати жертву цього жахливого злочину, російська влада повинна розслідувати, як так сталося, що на території Росії була застосована хімічна зброя”.
Російські державні органи заявили, що Олексія Навального затримали "на підставі оголошення у розшук 29 грудня 2020 року за неодноразові порушення" правил його чинного умовного ув'язнення за звинуваченнями у розкраданні коштів.
Російська прокуратура нещодавно також порушила нові карні справи щодо Навального, підозрюючи його у шахрайстві.
Олексій Навальний наполягає, що судові справи проти нього політично вмотивовані.
Дивіться також: Відео затримання Навального
Your browser doesn’t support HTML5