Підсумки Олімпіади 2012: США – лідери за кількістю медалей

За весь час змагань у Лондоні на п'єдестал піднімалися понад 200 американських спортсменів.
Міжнародний олімпійський комітет в цілому задоволений організацією і проведенням XXX літніх Олімпійських ігор, що завершилися в неділю. Олімпіада виявилася успішною і для американських спортсменів, які вийшли на перше місце в неофіційному командному заліку.

На завершальній прес-конференції в неділю президент МОК Жак Рогге висловив подяку лондонським організаторам і заявив, що щасливий від того, як пройшла Олімпіада, за винятком недоліків з поширенням квитків.

«Чудове олімпійське село, найсучасніші місця проведення змагань, 44 світові рекорди, 17 олімпійських рекордів та історія, написана багатьма, багатьма спортсменами», – сказав він.

«Американська громадськість покладала великі надії на наших олімпійців. Було багато розмов про те, якими будуть результати нашої збірної. Багато говорили, що ми закінчимо на другому місці, а деякі говорили навіть про третє», – каже Ларрі Пробст, голова Олімпійського комітету США.

«Чудове олімпійське село, найсучасніші місця проведення змагань, 44 світові рекорди, 17 олімпійських рекордів та історія, написана багатьма, багатьма спортсменами».
Жак Рогге
Серед спортсменів, яких Рогге назвав поіменно, були американський плавець Майкл Фелпс, спринтер з Ямайки Усейн Болт і британський велосипедист Кріс Гой.

Фелпс виграв в Лондоні шість медалей – чотири золотих і дві срібних. Таким чином, за свою олімпійську кар'єру він завоював 22 нагороди, побивши рекорд, встановлений радянською гімнасткою Ларисою Латиніною. З 22 медалей Фелпса 18 – це золото, що, принаймні, в два рази більше, ніж у будь-якого іншого олімпійця.

Болту вдалося повторити результати, досягнуті на Олімпіаді в Пекіні, де він завоював перемогу на дистанціях у 100 і 200 метрів. Крім того, він був у складі збірної Ямайки, яка встановила світовий рекорд в естафеті 4х100 метрів. Він став першим спортсменом, який завоював шість олімпійських золотих медалей в спринті серед чоловіків.

Гой виграв дві золоті медалі на велодромі в Олімпійському парку, довівши їх загальну кількість за свою спортивну кар'єру до шести і ставши найуспішнішим британським олімпійцем в історії.

За підсумками Олімпіади США зайняли перше місце у таблиці медалей, завоювавши 46 золотих, 29 срібних і 29 бронзових нагород (всього 104). В останній день змагань американці виграли золото в чоловічому баскетболі і вільній боротьбі.

За загальною кількістю медалей для американської збірної найбільш успішною була Олімпіада в Пекіні чотири роки тому, коли США завоювали 110 нагород в порівнянні із 100 медалями, які отримав Китай. Однак за кількістю золотих медалей (51) Китай тоді обійшов США (36).

Втім, найбільшим розчаруванням, на думку представників Олімпійського комітету США, стали виступи американських боксерів.

«У нас дуже хороша і багата історія боксу. На Олімпіаді 1984-го року в Лос-Анджелесі ми завоювали золото у всіх вагових категоріях, крім однієї. В цей раз, вперше в історії, ніхто з наших спортсменів не піднявся на п'єдестал. З цим потрібно щось робити. Нам потрібно сісти, дуже критично оцінити ситуацію і провести необхідні зміни», – сказав Скот Блекман.

На другому місці в командному заліку виявився Китай, який завоював 88 медалей, серед яких 38 – золотих. Господарі змагань, Великобританія, зайняли третє місце - у них 29 золотих медалей і всього 65 нагород. Всього, хоча б по одній медалі отримали представники 85 країн. Чотири роки тому в Пекіні таких країн було 80.

Україна посіла чотирнадцяте місце в командному заліку, завоювавши 20 медалей, з яких: 6 – золотих, 5 – срібних та 9 бронзових.

Виступаючи на церемонії закриття ігор в неділю, голова оргкомітету Лондонської Олімпіади Себастьян Кое нагадав її лейтмотив, сказавши, що «дух цих змагань надихне ціле покоління».